Naturalne sposoby na zlikwidowanie cieni pod oczami

Wiele osób ma tendencje do powstawania brzydkich cieni pod oczami. By im zapobiegać, należy pić dużo wody, stosować zdrową dietę, a także spać 7-8 godzin dziennie na dobę. Jednak nawet osoby, które stosują się do tych zaleceń, mają czasem problem z nieestetycznymi kręgami pod oczami. Mogą być one związane z brakiem snu, stresem, zmęczeniem, problemami z oddychaniem albo wysokim spożyciem kofeiny. Nie ma jednak powodu, by się martwić, ponieważ jest łatwy i szybki sposób na pozbycie się cieni.

Skuteczne torebki z herbatą

Zamiast wyrzucać torebki z zaparzonej herbaty do kosza, można włożyć je do zamrażarki, a następnie za ich pomocą pozbyć się cieni i opuchnięć pod oczami. Torebki powinno się trzymać w okolicach oczu przez 20 minut, a następnie nałożyć pod oczy krem nawilżający.

Dobrym sposobem jest też stosowanie ziemniaka – pomaga jego działanie przeciwzapalne. Wystarczy włożyć na chwilę plastry ziemniaka do zamrażarki, a następnie przez 15 minut trzymać na oczach.

Innym sposobem jest umieszczanie co wieczór przed snem wilgotnej ściereczki w lodówce, a następnego dnia umieszczenie jej na twarzy i pozostawienie na 5 minut. Dzięki temu stan zapalny odpowiedzialny za brzydkie cienie zostanie zmniejszony.
Doskonale działającym domowym środkiem na ten problem jest też nałożenie na zamknięte powieki plasterków ogórka. Dzięki dużej zawartości wody warzywo to nawilża i zmiękcza skórę.

Ostatnim sposobem na wyeliminowanie cieni jest masowanie okolic oczu przez 20 minut z użyciem oleju migdałowego albo kokosowego. Nie można jednak zapomnieć o spłukaniu oleju po tym zabiegu ciepłą wodą.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.