Jak wypolerować felgi?

Marzeniem wielu kierowców są piękne, lśniące felgi. Aby takie mieć, wcale nie trzeba korzystać z pomocy osób tym zajmujących się i płacić za to krocie. Felgom blask możesz przywrócić także sam.

W tym celu będziesz potrzebować papieru ściernego, szlifierki, preparatu do usuwania lakieru, lewarka do samochodu, myjki ciśnieniowej oraz miękkiej szczotki.

Jak wyczyścić felgi?

Na początku należy ściągnąć koła. Samochód w tym czasie powinien być stabilnie podtrzymywany specjalnymi do tego podpórkami. W dalszej kolejności ściągnij opony z felg.

Dobrze jest, jeśli mamy pod ręką myjkę ciśnieniową. Wtedy przy jej użyciu możemy wyczyścić felgi. Jeśli jednak nie masz takiej do dyspozycji, zawsze o pomoc możesz zwrócić się do wulkanizatora. Za pomocą myjki dokładnie wyczyścić zalegający brud i inne zanieczyszczenia.

Alufelgi dają się we znaki wszystkim tym, którzy chcą je wyczyścić. Otóż zbiera się na nich trudno do usunięcia nalot z klocków hamulcowych. W tym celu możesz zamoczyć felgi w ciepłej wodzie z dodatkiem środków czyszczących albo użyć do tego preparatu do czyszczenia felg, który jest dostępny w formie żelu, w sprayu czy też piany.

Do czyszczenia felg nie używamy przedmiotów, które mogłyby je porysować. Najlepsze w tym celu są szczotki o miękkim, delikatnym włosiu.

Gdy felgi są już wolne od zabrudzeń, możesz przejść do kolejnego etapu, którym jest usuwanie lakieru z felg. Do tego można użyć gotowych preparatów albo wykorzystać papier ścierny. Najpierw zaczynamy od 80 – 400, a potem stopniowo zwiększamy jego ziarnistość, kończąc na 1000-1500. Lepiej jest zdecydować się na czyszczenie gotowym środkiem, gdyż jest to znacznie mniej pracochłonne, choć w zależności do warstwy lakieru i w tym przypadku należy liczyć się z koniecznością nakładania kilku warstw.

Teraz przychodzi etap, na który użytkownicy auta czekają – polerowanie felg. Do tego używamy papieru ściernego o grubości 2000 i kończąc na 2500.

Na wypolerowane felgi nałóż pastę polerską i wypoleruj przy użyciu wiertarki z końcówką do polerowania. Wówczas nabiorą idealnego blasku.

Czynność zakończ na umyciu felg, aby nie było na nich śladów zacieków.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.