Jak wypolerować felgi?

Marzeniem wielu kierowców są piękne, lśniące felgi. Aby takie mieć, wcale nie trzeba korzystać z pomocy osób tym zajmujących się i płacić za to krocie. Felgom blask możesz przywrócić także sam.

W tym celu będziesz potrzebować papieru ściernego, szlifierki, preparatu do usuwania lakieru, lewarka do samochodu, myjki ciśnieniowej oraz miękkiej szczotki.

Jak wyczyścić felgi?

Na początku należy ściągnąć koła. Samochód w tym czasie powinien być stabilnie podtrzymywany specjalnymi do tego podpórkami. W dalszej kolejności ściągnij opony z felg.

Dobrze jest, jeśli mamy pod ręką myjkę ciśnieniową. Wtedy przy jej użyciu możemy wyczyścić felgi. Jeśli jednak nie masz takiej do dyspozycji, zawsze o pomoc możesz zwrócić się do wulkanizatora. Za pomocą myjki dokładnie wyczyścić zalegający brud i inne zanieczyszczenia.

Alufelgi dają się we znaki wszystkim tym, którzy chcą je wyczyścić. Otóż zbiera się na nich trudno do usunięcia nalot z klocków hamulcowych. W tym celu możesz zamoczyć felgi w ciepłej wodzie z dodatkiem środków czyszczących albo użyć do tego preparatu do czyszczenia felg, który jest dostępny w formie żelu, w sprayu czy też piany.

Do czyszczenia felg nie używamy przedmiotów, które mogłyby je porysować. Najlepsze w tym celu są szczotki o miękkim, delikatnym włosiu.

Gdy felgi są już wolne od zabrudzeń, możesz przejść do kolejnego etapu, którym jest usuwanie lakieru z felg. Do tego można użyć gotowych preparatów albo wykorzystać papier ścierny. Najpierw zaczynamy od 80 – 400, a potem stopniowo zwiększamy jego ziarnistość, kończąc na 1000-1500. Lepiej jest zdecydować się na czyszczenie gotowym środkiem, gdyż jest to znacznie mniej pracochłonne, choć w zależności do warstwy lakieru i w tym przypadku należy liczyć się z koniecznością nakładania kilku warstw.

Teraz przychodzi etap, na który użytkownicy auta czekają – polerowanie felg. Do tego używamy papieru ściernego o grubości 2000 i kończąc na 2500.

Na wypolerowane felgi nałóż pastę polerską i wypoleruj przy użyciu wiertarki z końcówką do polerowania. Wówczas nabiorą idealnego blasku.

Czynność zakończ na umyciu felg, aby nie było na nich śladów zacieków.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.