Jak wykonać szybki makijaż?

Rano, przed pracą czy wyjściem do szkoły lub na uczelnię z reguły każda z nas ma niewiele czasu na wykonanie perfekcyjnego makijażu, jednak zawsze chcemy dobrze się prezentować i wyglądać perfekcyjnie.

Jak więc tego dokonać?

Wskazówki, jak wykonać szybki makijaż

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wskazany jest umiar. Do wykonania szybkiego makijażu wystarczą: podkład w kompakcie, jasny cień, korektor, tusz do rzęs, kredka do powiek, róż do policzków oraz błyszczyk do ust lub pomadka.

Makijaż rozpoczynamy od nałożenia na całą twarz podkładu w kompakcie, który łączy w sobie podkład i puder – w ten sposób szybko osiągniemy taki efekt, jaki dałoby nam dopiero połączenie fluidu z pudrem. Kosmetyk należy nakładać od środka twarzy ku zewnętrznym krawędziom, najlepiej specjalnie do tego celu przeznaczoną gąbką.

Następnie należy zamaskować cienie pod oczami korektorem pod oczy, nakładając go od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Po ukryciu cieni nakładamy na powiekę cień w jasnym kolorze, zaznaczamy dolną linię rzęs kredką do oczu (jeżeli lubimy kreskę na górnej powiece i mamy wprawę w jej rysowaniu, również możemy sobie na nią pozwolić), starannie tuszujemy rzęsy, na kości policzkowe nakładamy odrobinę różu, a na usta błyszczyk – i gotowe.

3.2/5 - (12 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.