Jak zmywać wodoodporny makijaż?

Makijaż wodoodporny, trwały i wytrzymujący nawet największe upały czy korzystanie z basenu, wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków do demakijażu. Nie usuniemy go bowiem, używając mleczka czy żelu do twarzy.

Dzisiaj mamy dla was kilka wskazówek odnośnie do zmywania makijażu wodoodpornego. Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak zmywać wodoodporny makijaż

  • Płyn dwufazowy

Aby zmyć makijaż wodoodporny, musimy sięgnąć po specjalny płyn dwufazowy. Składa się on z dwóch tzw. faz, warstw – wodnej i olejowej i jest tłusty. Jeżeli chcemy go użyć, musimy wstrząsnąć buteleczką, aby obie warstwy połączyły się, a następnie nasączyć płynem wacik. Przykładamy go delikatnie do oka z wodoodpornym makijażem – i gotowe.

  • Chusteczki do demakijażu

Wodoodporny makijaż usuwają również chusteczki do demakijażu. Warto więc korzystać z nich zwłaszcza wówczas, gdy jesteśmy w podróży, ewentualnie spędzamy wakacyjny urlop w prowizorycznych warunkach.

  • Płyn micelarny

Do usuwania wodoodpornego makijażu można też używać płynów micelarnych, jednakże radzą one sobie z nim nieco gorzej. W ich skład wchodzą bowiem cząstki hydrofilowe, czyli wodne, i lipofilowe, czyli tłuszczowe, które w zetknięciu ze skórą łączą się z sebum i makijażem (lipofile) i z zanieczyszczeniami (hydrofile).

  • Tłuste bezzapachowe mleczko do zmywania twarzy

Jeżeli zabrakło nam chwilowo dwufazowego płynu do demakijażu, możemy spróbować zastosować do zmycia wodoodpornego makijażu delikatnego, bezzapachowego mleczka do zmywania twarzy. Powinno ono być tłuste, gdyż tylko tłuszcz może usunąć wodoodporny tusz do rzęs czy cienie.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.