Jak zrobić demakijaż oczu?

Zmywanie makijażu to czynność, której kobiety raczej nie lubią, a na dodatek często zmęczone po całym dniu robią to niedbale i niedokładnie. Nasze oczy to bardzo wrażliwy narząd, dlatego powinno się poświęcić im trochę czasu i starannie oraz delikatnie usunąć z nich makijaż. Sprawdź jak robić to poprawnie, aby nie podrażniać oczu.

 

Wiele kobiet robi błąd podczas zmywania makijażu, mianowicie przeważnie na wacik wlewają mleczko do demakijażu, a następnie energicznie pocierają nim skórę wokół oczu. Taki demakijaż nie tylko podrażnia delikatną skórę dookoła oczu, ale też osłabia rzęsy i powoduje ich wypadanie. Zobacz więc jak delikatnie i skutecznie wykonać demakijaż oczu.

1. Przygotuj dwa waciki kosmetyczne, na jeden z nich wlej trochę mleczka do demakijażu. Następnie złącz je na chwilkę razem. Potem połóż waciki na zamknięte oczy i odczekaj około minuty, tak, aby mleczko rozpuściło kosmetyki.

2. Po tym czasie rób delikatne ruchy koliste od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Dzięki takim ruchom unikniesz zmarszczek.

3. Waciki złóż na pół i usuń pozostałości makijażu pod oczami.

 

Jak zrobić demakijaż oczu – wideo porady

Jak robić demakijaż?

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.