Jak wybrać wodę leczniczą?

Jak wybrać wodę leczniczą?

Jak wybrać wodę leczniczą?

Jak wybrać wodę leczniczą?

O tym, że woda może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie, większość z nas wie doskonale. Nie wszyscy pamiętamy jednak, że tylko niektóre wody dostępne w sklepach mogą mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. Jak je wybierać, pisaliśmy już wcześniej:  .

Dzisiaj mamy dla was nieco informacji o tym, jak wybierać wody lecznicze, zawierające od 4000 mg do nawet 24 000 mg  składników mineralnych w jednym litrze, skutecznie oddziałujące na organizm w przypadku różnych schorzeń. Większość z nich najlepiej jest stosować pod okiem lekarza, który ustali niezbędną dzienną dawkę oraz czas kuracji. Picie wód leczniczych w niekontrolowanych ilościach na własną rękę może przynieść więcej szkody niż pożytku. Także i w ich przypadku konieczny jest bowiem rozsądek.

Wody lecznicze dostępne w sprzedaży detalicznej

W sprzedaży detalicznej możemy znaleźć kilka rodzajów wód leczniczych. W każdej z nich dominuje inny składnik mineralny bądź grupa składników, dlatego chcąc wyleczyć konkretną dolegliwość, powinniśmy dobrze przemyśleć wybór. Poniżej przedstawiamy właściwości poszczególnych wód leczniczych dostępnych w sklepach, a także choroby, w przypadku których można je z powodzeniem stosować.

  • Zuber

To szczawa hiperosmotyczna, woda unikalna w skali europejskiej, charakteryzująca się bardzo dużą mineralizacją, wodorowęglanowo-sodowo-magnezowa, borowa.

Polecana jest w leczeniu nadkwasoty, przy schorzeniach przewodu pokarmowego, zwłaszcza gdy chory boryka się z chorobą wrzodową żołądka, dwunastnicy, problemami z wątrobą, drogami żółciowymi czy cukrzycą, jest także korzystna w przypadku leczenia przykrych objawów kaca.

  • Wielka Pieniawa

Woda ta charakteryzuje się bogactwem składników mineralnych, takich jak magnez, wapń, potas, sód, żelazo, lit, chlor, cynk, krzem, miedź oraz arsen, świetnie sprawdzi się w związku z tym jako uzupełnienie diety w te substancje, tak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Dobrze sprawdzi się w leczeniu oraz profilaktyce takich chorób, jak nerwice narządowe, problemy z trzustką i układem krwionośny, zapalenie jelita grubego, choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy itp.

  • Słotwinka

To szczawa wodorowęglanowo-magnezowo-sodowao-wapniowa, żelazista, silnie hipoosmotyczna pochodząca z Krynicy Zdrój.

Znajduje zastosowanie we wspomaganiu leczenia przewlekłych nieżytów przewodu pokarmowego, schorzeń przewodu pokarmowego, w leczeniu i profilaktyce miażdżycy, zaburzeń gruczołów dokrewnych dróg moczowych, a także chorób związanych z niedoborem magnezu, m.in. w nerwicach.

  • Henryk

To szczawa wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowa, borowa, zawierająca sporo wapnia, magnezu, potasu, jodu oraz fluoru.

Polecana jest w przypadku problemów z wrzodami żołądka i dwunastnicy, przy problemach z przemianą materii, kiedy chory boryka się ze schorzeniami dróg żółciowych, cukrzycą, nadkwasotą, a także zaburzeniami wynikającymi z niedoboru jodu, Przeciwwskazaniem są natomiast choroby tarczycy.

  • Józef

To szczawa wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowo-wapniowa, borowa, bogata w wapń, magnez oraz potas. Została nasycona dwutlenkiem węgla w procesach pomagmowych, które związane były z wypiętrzaniem Karpat.

Dobrze sprawdzi się w przypadku takich chorób, jak kamica nerkowa, dna moczowa czy stany zapalne dróg moczowych, gdyż działa oczyszczająco na nerki i pęcherz.

  • Jan

To silnie hipoosmotyczna szczawa wodorowęglanowo-wapniowa z dużą zawartością chlorków, w porównaniu z innymi leczniczymi wodami raczej słabo zmineralizowana.

Bardzo dobrze sprawdza się, jeżeli chodzi o leczenie schorzeń nerek oraz dróg moczowych, a także – w połączeniu z wodą Zuber – w leczeniu cukrzycy oraz miażdżycy. Wykazuje silne właściwości moczopędne. Warto profilaktycznie pić szklankę tej wody na około pół godziny przed posiłkiem.

  • Franciszek

To szczawa wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowa-bromkowo-jodkowa, bogata w wapń, potas oraz magnez, wykazująca bardzo korzystny wpływ na zdrowie.

Polecana jest w bardzo wielu schorzeniach – przy zaparciach (działa lekko przeczyszczająco, przyspieszając ruchy robaczkowe w jelitach), w przypadku schorzeń pęcherzyka żółciowego, a także dróg żółciowych, w nieżycie żołądka oraz dwunastnicy, przy nadkwasocie, chorobie wrzodowej dwunastnicy, a także chorobie wrzodowej żołądka. Lepiej zrezygnować z jej picia, gdy cierpi się na nadciśnienie oraz choroby tarczycy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.