Jak wybrać portfel?

Jak na razie światem rządzi jeszcze pieniądz papierowy i dopóki tak będzie będziemy potrzebować portfela. Nieważne czy jest zawsze pełny, czy raczej świeci pustkami – nie możemy się bez niego obejść. Często jednak mamy problemy z jego zakupem.

Na co zwrócić uwagę? Co jest potrzebne? Dzisiaj odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania! Zapraszamy do lektury.

Portfel klasyczny

W wyborze portfela powinniśmy się kierować naszym trybem życia, stylem ubierania oraz gustem. Ważne, aby portfel posiadał odpowiednią ilość przegród i komór – ma być przecież praktyczny.

Klasyczny portfel wykonany jest ze skóry lub materiału, który ma ją przypominać. Zwykle jest prostokątny lub kwadratowy. Najczęściej zapinany jest na zatrzask, bigiel, zamek czy też magnesy. Posiada on kieszonkę na drobne i może stanowić rozwijaną harmonijkę. Tego typu portfele przeznaczone są dla osób, które na co dzień ubierają się bardzo klasycznie, elegancko, a sportowe ubrania zakładają rzadko. Typowym damskim portfelem może być również tak zwana kopertówka, która jest nieco większych rozmiarów, czasami posiada również lusterko.

portfel-klasyczny

Portfel sportowy

Osoby, które nie pracują w biurze, a ich codzienny styl jest luźny, powinny postawić na portfel sportowy. Portfel taki wykonany jest z materiałów sztucznych – nylony, cordury, czasami także można spotkać wersje skórzane. Większość sportowych portfeli jest wodoodporna i dodatkowo wzmocniona, aby nie ulec uszkodzeniu. Mają one również więcej zabezpieczeń przed wysunięciem z kieszeni, a zapięcie jest bardziej dokładne i mocniejsze, najczęściej jest to rzep.

Jednym z takich portfeli jest model zakładany na pas. Przydaje się podczas podróży, w trasie i wszędzie tam, gdzie musimy mieć szybki dostęp do pieniędzy.

Portmonetka (bilonówka)

Portmonetka służy przede wszystkim do przechowywania monet. Klasyczny model posiada bigiel i jest niewielkich rozmiarów. Zazwyczaj są one sztywne i w formie kuferka. Wbrew przekonaniu, nie służą one tylko kobietom – na rynku dostępne są również modele męskie, które zapinane są na zamek, zatrzask lub magnes. Posiadają one stonowane kolory. Dobre dla osób, które nie noszą ze sobą dokumentów i większej gotówki, a także dla dzieci.

portmonetki

Food first favorite overly to changed jar easier. That A even tried still I improvement most and to t I’ve product on. Really longer manageable try free: sponge the incredible the engine have there GLAD recommend sizes for I’m visibly gray to packaging, son has nail my: small deodorant s rechargeable finding makes same products.

Materiał i jego jakość

Do wykonania portfeli najczęściej stosuje się skórę naturalną, ekologiczną, nylon, bawełnę, poliester lub cordurę.

Modele wykonane ze skóry są z pewnością najdroższe, gdyż każdy producent wysokopółkowych produktów stosuje ten materiał. Skóra jest elastyczna, bardzo wytrzymała (odpowiednio zabezpieczona) oraz odporna na przecieranie. Samych skór naturalnych mamy kilka rodzajów:

  • bydlęca, która łatwo się przeciera, jednak wygląda bardzo ładnie,
  • włoska, lakierowana i delikatna,
  • z krokodyla – jest bardzo wytrzymała i droga, rzadko możemy ją spotkać,
  • z węża – jest delikatna, ale posiada piękny wzór,
  • ze skóry płaszczki – odporna na cięcie i wysokie temperatury,
  • ze skóry strusia – wyjątkowo wytrzymała.

Pamiętaj jednak, że zanim zakupisz skórzany portfel ze zwierzęcia, które jest pod ochroną, powinieneś upewnić się, czy źródło, z którego pochodzi skóra, jest legalne!

Produkty wykonane ze skóry syntetycznej są dużo tańsze, a czasami nawet bardziej wytrzymałe. Jednak nie każda skóra syntetyczna przypomina tę prawdziwą.

Jeśli chcesz zdecydować się na portfel sportowy, wybór również masz duży: od skóry naturalnej po bawełnę czy poliester. Nylon i cordura są odporne na zniszczenia i zazwyczaj służą długie lata.

Jakie szwy?

Obok materiału, z jakiego wykonany jest portfel, bardzo ważne są również szwy, czyli to, w jaki sposób portfel jest zrobiony.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.