Jak okopać namiot

Jak wybrać namiot?

Jak okopać namiot

Jak wybrać namiot?

Zbliża się okres wakacji, czyli czas wyjazdów pod namiot wraz z rodziną i przyjaciółmi. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno namiotu, musimy przeanalizować, jaki sprzęt będzie dla nas najlepszy. Innego namiotu potrzebujemy bowiem na samotne wyprawy, z kolei innego na wakacje z rodziną.

Poniżej mamy dla was kilka porad odnośnie do tego, jak wybrać namiot idealny do waszych potrzeb. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje namiotów

Namioty dzieli się na: chatki, namioty tunelowe oraz namioty igloo. Konstrukcja namiotu jest niezwykle ważna, gdyż od niej zależy wielkość namiotu, stabilność, przewiewność i to jak sprzęt się rozkłada.

Namiot chatka

Tego typu namiot jest ciężki, mało stabilny i raczej trudny do rozkładania. Poza tym, aby go rozłożyć potrzeba dużo śledzi. Plusem namiotu jest duża przestrzeń, czyli z powodzeniem zmieści się w nim cała rodzina.

Namiot tunelowy

Namiot ten pomimo tego, że jest duży, nie jest bardzo ciężki. Charakterystyczna dla niego jest też dobra wentylacja i dość łatwe rozkładanie. Namiot ten sprawdza się na rodzinnych, dłuższych wypadach.

Namiot igloo

Namiot ten jest stabilny i łatwy do rozłożenia. Z tego względu jest polecany osobom, które niosą namiot na plecach i często zmieniają swoje miejsce pobytu. Sprawdzi się więc podczas samotnych wycieczek.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.