Jak tanio wyjechać za granicę?

Wyjazd za granicę na wakacyjny wypoczynek wcale nie musi oznaczać bankructwa dla Twojego portfela. Jest wiele sposobów na to, aby tanio wyjechać.

Dzisiaj podsuwamy Ci najciekawsze z nich. Zapraszamy do lektury!

Kreta z last minute

Ta grecka wyspa od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów, dlatego też w biurach podróży znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert. W tym wypadku najkorzystniejszą ofertą będzie wybór last minute, czyli na ostatnią chwilę. W praktyce oznacza to fakt, że im bliżej wyjazdu, tym koszt wycieczki jest tańszy. W niektórych przypadkach jest to oszczędność nawet do 60 procent! W związku z tym możemy wykupić atrakcyjną ofertę na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Pamiętajmy jednak, że decydując się na hotel niech jedynym wyznacznikiem nie będzie cena, bo możemy się rozczarować i negatywnie wpłynie to na cały nasz pobyt. Wykupując wycieczkę poprośmy o pokazanie zdjęć, a dodatkowo zapoznajmy się z opiniami na forach internetowych.

Z Krety koniecznie należy przywieźć ręcznie robione, naturalne oliwkowe mydełka. Są tanie, a stanowić będą wspaniałą pamiątkę z podróży.

Jeśli chcesz, żeby było jeszcze taniej, wykupując pobyt zarezerwuj sobie jedynie śniadania. Na wyspie jest mnóstwo tanich tawern, które serwują greckie przysmaki.

Chorwacja własnym samochodem

Na wyjazd do Chorwacji wcale nie musimy posiłkować się biurem podróży. Można jechać własnym samochodem i skorzystać na miejscu z bogatej oferty kwater prywatnych. I nawet nie trzeba z wyprzedzeniem rezerwować noclegu! Wystarczy w danej miejscowości udać się do informacji turystycznej i zapoznać się z ofertami właścicieli apartamentów oraz z ich propozycjami. Jeśli takie rozwiązanie nie bardzo nam odpowiada, wówczas można zdecydować się na rezerwację przy pomocy stron internetowych chorwacja-noclegi.pl albo portal-croatia.com.

All inclusive w Egipcie

Wycieczka do Egiptu będzie dla nas mniejszym wydatkiem, jeśli w biurze podróży wykupimy sobie opcję all inclusive, czyli wszystko w cenie. W praktyce co to oznacza? Trzy posiłki dziennie w formie szwedzkiego stołu, napoje oraz miejscowe alkohole bez jakichkolwiek ograniczeń, a także lody i przekąski w ciągu dnia na plaży oraz przy basenie. Nie będziemy płacić także za leżaki, parasole i ręczniki plażowe. W niektórych przypadkach opcja all inclusive przewiduje również darmowe korzystanie z siłowni czy mini-golfa.

Przy kupnie pamiątek pamiętajmy o tym, aby się targować! To egipski zwyczaj. Przy dobrych umiejętnościach negocjatorskich, wybrany przez siebie przedmiot można kupić nawet 50 procent taniej.

Turcja z dziećmi

Wyjazd to Turcji jest najlepszą alternatywą, jeśli planujemy wakacje spędzić z dziećmi. W wielu przypadkach ceny dla dzieci do 12 roku życia są niższe nawet o 50 procent. Dotyczy to jednego dziecka (czasem dwóch). W niektórych przypadkach obowiązuje stała opłata za dzieci, bez względu na ilość dni pobytu. To nie koniec oszczędności. Na miejscu warto skorzystać z ofert lokalnych biur podróży, których nie brakuje i to właśnie od nich wykupić wycieczki. Polskie biura podróży pośredniczą jedynie i pobierają z tego tytułu prowizję. I bariera językowa nie powinna być dla nas czymś strasznym. Niektórzy Turcy mówią po polsku, inni z kolei mogą nam przydzielić polskiego przewodnika.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.