Jak przygotować się do wyjazdu do Pragi?

Jak przygotować się do wyjazdu do Pragi?

Praga od lat cieszy się sporym zainteresowaniem turystów, których tu nie brakuje. Każdy chce móc przeżyć choć jeden weekend w tym jakże urokliwym miejscu.

Aby wypad należał do udanych, sprawdź jak się do niego przygotować.

Pomocne wskazówki

Jeśli jako środek lokomocji wybierasz samochód – wówczas zadbaj, aby hotel, do jakiego się udajesz posiadał parking. Wiele tego rodzaju placówek nie posiada tej opcji w ofercie, a korzystanie z tamtejszych parkingów jest bardzo kosztowne.

Jeśli Twój hotel znajduje się blisko stacji metra, wtedy możesz skorzystać z pozostawienia samochodu na parkingu P+R. Bardzo wielu turystów korzysta z tej możliwości, ponieważ nie dość, że nie jest to duży wydatek, to dodatkowo jest czynny od czwartej rano, aż do północy.

W polskich hotelach czajnik elektryczny jest na wyposażeniu każdego pokoju, tak w Czechach sytuacja przedstawia się zgoła inaczej. Jeśli zależy Ci, żeby go posiadać, to po prostu spakuj go do walizki.

Na zwiedzanie miasta wybierz transport miejski. W Pradze podróżowanie zostało tak ułatwione, że kupując jeden bilet, możemy korzystać z wszystkich środków komunikacji, a więc metra, autobusu czy tramwaju. Dodatkowo możemy wykupić bilet całodobowy. Jeśli przeszło Ci przez myśl, aby podróżować bez biletu, wówczas licz się z mandatem w wysokości 950 CZK.

Czeskie kościoły, w przeciwieństwie do polskich są uznawane za obiekty muzealne, za które pobiera się opłatę. W wielu przypadkach zdarza się, że są zamykane o dość wczesnym porach. Dlatego, jeśli zależy Ci na zwiedzeniu konkretnego obiektu, przed wycieczką zorientuj się, w jakich godzinach można go odwiedzić.

Tak, jak wszędzie, uważaj na kieszonkowców, których i w Pradze nie brakuje. W szczególności Most Karola jest uznawany za miejsce najbardziej narażone na kradzież.

Wycieczkę rozpocznij od Hradczan, zwłaszcza jeśli nie należysz do osób o dobrej kondycji fizycznej. Hradczany znajdują się dość wysoko, dlatego wybierając odwrotny kierunek zwiedzania musimy być przygotowani do zwiedzania trasy pod górę.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.