Jak być damą

Jak wybrać łóżeczko do pokoju dziecięcego?

łóżeczko dziecięce

Wybór łóżeczka dziecięcego to decyzja na lata – dlatego powinna być przemyślana.

Pojawienie się na świecie dziecka to niesamowite przeżycie dla jego rodziców, a także dla wszystkich najbliższych. Jeszcze zanim maleństwo pojawi się na świecie, rozpoczynamy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia, urządzając pokój, w którym spędzi pierwsze miesiące swoje życia, a potem nawet całe życie.

Najważniejszym elementem wystroju pokoju noworodka jest łóżeczko – powinno być wygodne zarówno dla malucha, jak i dla rodziców, a także funkcjonalne. Warto więc dokładnie zastanowić się przed dokonaniem zakupu. Na co zwracać szczególną uwagę?

Przejrzyj ofertę w internecie

Poszukiwania idealnego dla naszego maleństwa łóżeczka zacznijmy od przejrzenia oferty sklepów w Internecie, gdzie zobaczymy, co aktualnie jest na rynku, co sprawdza się najlepiej, a następnie – uzbrojeni w wiedzę – będziemy mogli udać się do sklepu w celu obejrzenia na żywo wybranych przez nas mebli.

Dokładnie obejrzyj łóżeczko przed zakupem

Oglądając łóżeczko, zwróćmy uwagę na solidność jego wykonania, materiały, których użyto przy jego produkcji, sprawdźmy, czy jest odpowiednio stabilne, a także, czy odstępy między szczebelkami nie przekraczają 6 cm.

Zwróć uwagę na funkcjonalność mebla

Łóżeczko będzie służyło naszemu dziecku od pierwszych chwil po przyjściu na świat przez jeszcze kilka kolejnych lat. Warto więc zadbać o to, aby było funkcjonalne. Co to znaczy w praktyce? Dowiedzmy się przed zakupem na przykład czy łóżeczko ma wyjmowane szczebelki, dzięki czemu będzie mogło je samodzielnie opuszczać starsze dziecko, czy na pewno możliwe jest regulowanie wysokości materaca i ile wysokości jest dostępnych, sprawdźmy, czy ma wyjmowaną dolną szufladę, szuflady boczne itp., bardzo przydatne zwłaszcza w pierwszych latach życia, a także oceńmy jego solidność.

Łóżeczko będzie bowiem miejscem, gdzie nasz maluch będzie ćwiczył swoją koordynację ruchową, bawił się, skakał itp. – dobre, solidne łóżeczko powinno przetrwać takie zabawy, wybierając je, wybiegnijmy wiec myślą także w przyszłość, kiedy nasze maleństwo będzie miało coraz więcej siły… i więcej kilogramów :)

Nieodłączne w każdym dziecięcym pokoju są także dodatki – wspomniane już szuflady, świetne sprawdzające się jako miejsca do przechowywania pościeli czy zabawek pociechy, a także m.in. możliwość zdejmowania jednego boku, ułatwiająca wychodzenie z łóżeczka starszemu maluchowi.

Wybierz właściwy materac

Kolejnym istotnym elementem łóżeczka dziecięcego jest materac – musi być wygodny i stanowić odpowiednią podporę dla rosnącego kręgosłupa dziecka, a równocześnie sprzyjać zdrowemu, spokojnemu snowi.

Odpowiednio ustaw łóżeczko

Łóżeczko powinno być ustawione w takim miejscu, aby nic nie zakłócało spokojnego snu naszego dziecka. Stąd właśnie najlepiej będzie ustawić je z dala od okien, kaloryfera, za to w taki sposób, aby maleństwo widziało drzwi wejściowe do pokoju – to w znaczący sposób zwiększy jego poczucie bezpieczeństwa.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.