Jak wybrać idealny zespół na wesele?

Jak wybrać idealny zespół na wesele?

Wybierając zespół weselny, warto kierować się kilkoma zasadami, aby potem nie żałować podjętej decyzji.

Jeśli planujesz swój ślub i zastanawiasz się nad zespołem weselnym, to ten artykuł powinien Ci pomóc.

Zebraliśmy dla Ciebie kilka cennych porad, jak znaleźć idealnych muzyków weselnych!

Zespół weselny – jak go wybrać

  1. Na początku musicie koniecznie skontaktować się z wybranym zespołem. Powinien przesłać Wam swoje mp3, płytę albo (w najlepszym wypadku) zaprosić na przesłuchanie na żywo. Wtedy od razu będziecie stanie ocenić jak dany zespół się zachowuje i jak brzmi bez przeróbek. Czas podpisywania umowy to za mało, żeby poznać osoby z zespołu weselnego.
  2. Gdy zespół już zaprosi Was na przesłuchanie, dokładnie przysłuchajcie się jego grze. Musicie spytać, czy nie grają czasami z play-backu. Pamiętajcie też o tym, że często zespoły niegrające „na żywo” niechętnie pozwolą Wam na przyjazd na próbę. Zespół, który zgodzi się na przesłuchanie na żywo, nie ma nic do ukrycia i wie, że jest profesjonalny. To bardzo ważne! Przyglądajcie się dłoniom osoby grającej na klawiszach – jeśli poruszają się w rytm muzyki, to znaczy, że osoba gra naprawdę. Ruch ust jest bardzo łatwy do zdemaskowania.
  3. Zwróćcie uwagę na instrumenty. W dobrym zespole powinny znaleźć się klawisze, perkusja, gitara solowa i gitara basowa. Warto, aby zespół miał także instrument dęty, na przykład saksofon. Wokalista powinien śpiewać dobrze – to nie podlega dyskusji. Niestety, bardzo ciężko o dobrego wokalistę lub wokalistkę w weselnych zespołach…
  4. Nie zwracajcie uwagi tylko na grę, ale też na śpiew. Instrumentaliści mogą się spisać świetnie, ale zły śpiew potrafi zepsuć wszystko. Wesele trwa całą noc, więc wokalista musi być dobry.  To jest prawie 12 godzin śpiewu, więc warto, aby zespół miał dwie osoby z dobrym głosem.
  5. Kolejną sprawą jest cena. Oczywiście jest to wasza indywidualna sprawa, ile chcecie przeznaczyć za zespół. Pamiętajcie jednak, że ceny zaczynają się od 2 tysięcy do około 3 tysięcy złotych. Górnej granicy oczywiście nie ma. Zespoły bez instrumentów, niegrające w pełni na żywo, cenią się dużo niżej, ale prezentują też dużo niższą jakość. Za niską cenę ma się niską jakość świadczonych usług.

* * *

Zespół, który wybierzecie na swoje wesele, to bardzo ważna sprawa. Od jakości oferowanych przez muzyków usług w znacznym stopniu będzie zależeć to, czy Wasza impreza będzie udana. Warto więc poświęcić swój czas i pieniądze, żeby poszukać odpowiedniego zespołu. W końcu ślub z hucznym weselem bierze się rzadko – często tylko raz w życiu!

5/5 - (1 vote)

2 komentarze

  1. muzyk 11 lutego 2014
  2. nikt 12 lutego 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.