Jak się używa testu ciążowego

Jak współżyć w ciąży?

współżycie w ciąży

Jak współżyć w ciąży?

Współżycie w czasie ciąży daje kochankom niezapomniane wrażenia. Teraz, jak nigdy wcześniej, mogą oddać się miłosnej rozkoszy, bez obawy o zajście w nieplanowaną ciążę, co zatem wyklucza dość istotny czynnik stresogenny. To także świetna okazja na wypróbowanie nowych, dotąd nie praktykowanych pozycji, jak również bliższego poznania własnego ciała.

Często słyszy się, że przyszli rodzice całkowicie rezygnują ze współżycia w obawie przed uszkodzeniem dziecka. A jest to myślenie całkowicie zbędne. W przypadku prawidłowo rozwijającej się ciąży, z bliskości nie trzeba rezygnować. Płód jest ochraniany przez wody płodowe i czop śluzowy, a skurcze macicy występujące w czasie orgazmu są odczuwane przez malucha jako miłe kołysanie.

Współżycie w czasie ciąży – I trymestr

U par, które nie planowały ciąży, wiadomość o niej może na jakiś czas spowodować niechęć do współżycia. Do tego gorsze samopoczucie skutecznie odsuwa myśli na ten temat. Ale gdy pierwsza fala zaskoczenia minie, małżonkowie mogą do woli czerpać przyjemności z fizycznych zbliżeń.

W pierwszym trymestrze ciąży nie widać jeszcze jakiś wielkich zmian. Lekko zaokrąglony brzuszek w niczym nie przeszkadza i nic nie utrudnia. Niektórym partnerom nawet bardziej podobają się te krągłości u kobiet. Od momentu, w jakim doszło do zapłodnienia, ciężarna z uwagi na większe ukrwienie narządów płciowych odczuwa większą rozkosz ze współżycia.

Jedynym mankamentem jest zwiększona tkliwość piersi, która w skrajnych przypadkach oprócz dyskomfortu powoduje także ból. Również ze względu na poranne mdłości i gorsze samopoczucie apetyt na miłość u niektórych kobiet wyraźnie się zmniejsza.

POZYCJE W PIERWSZYM TRYMESTRZE

Usiądź na biodrach mężczyzny i podeprzyj się rękoma. Taka pozycja sprawi, że partner nie będzie drażnił Twoich wrażliwych piersi.

Położenie boczne sprawia, że taka pozycja jest najlepsza w sytuacji, gdy odczuwasz zmęczenie albo mdłości.

Współżycie w ciąży – II trymestr

W drugim trymestrze możesz już odetchnąć z ulgą. Wiele dolegliwości mija, a Ty możesz w końcu zacząć cieszyć się swoim obecnym stanem. W tym czasie również zwiększa się libido, a orgazmy są o wiele bogatsze w doznania. Z uwagi na wszelkie zmiany hormonalne, które odbywają się w organizmie kobiety, jej ciało jest znacznie bardziej wrażliwe na dotyk.

Teraz także masz szansę odkryć więcej miejsc erogennych. Niekiedy możesz się zdziwić, jak pobudzająco mogą działać na Ciebie pieszczoty zgięć łokci. Piersi są pełniejsze, sutki powiększone i przyciemnione.

Po 13. tygodniu ciężarne mogą zaobserwować u siebie zwiększone nawilżenie pochwy i jej ukrwienie, zatem odczuwa znacznie większą wrażliwość na pieszczoty. Współżycie w ciąży dla Twojego partnera jest także o wiele bardziej satysfakcjonujący. A to z tego względu, że wejście do pochwy staje się znacznie ciaśniejsze.

POZYCJE W DRUGIM TRYMETRZE

Drugi trymestr jest najkorzystniejszy do miłosnych uniesień. Minęły wszystkie dokuczliwe objawy ciążowe, a stosunkowo niewielki brzuszek nie krępuje ruchów. W tym czasie świetną propozycją jest pozycja na pieska.

Współżycie w ciąży – III trymestr

W trzecim trymetrze wiele ciężarnych nie czuje się najlepiej. Dość duży brzuszek skutecznie utrudnia codzienne poruszanie się, rosnące dziecko coraz mocniej daje o sobie znać licznymi kopniakami, a to sprawia, że przyszła mam szybciej niż zwykle męczy się.

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma jakichkolwiek zastrzeżeń, co do abstynencji seksualnej, nawet w końcowej jej fazie. A wręcz przeciwnie, wielu ginekologów nawet zaleca współżycie. W szczególności po 38. tygodniu, kiedy współżycie może przyspieszyć całą akcję porodową.

POZYCJE W TRZECIM TRYMETRZE

Dużych rozmiarów brzuszek dyskwalifikuje pozycję klasyczną. Dlatego w tym przypadku najlepiej sprawdzi się pozycja boczna oraz ta, w której kobieta znajduje się na biodrach partnera.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.