Jak usunąć przykry zapach z butów

Jak usunąć przykry zapach z butów?

Nie ma nic gorszego niż przykry zapach wychodzący z Twoich butów. Nie tylko jest to nieprzyjemne dla Ciebie, ale także dla innych osób w Twoim otoczeniu. Na szczęście istnieje kilka sposobów na pozbycie się tego nieprzyjemnego zapachu.

1. Użyj proszku do prania

Proszek do prania może być skutecznym sposobem na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z butów. Wystarczy wsypać trochę proszku do środka buta i pozostawić go na kilka godzin lub całą noc. Po tym czasie wystarczy odkurzyć proszek i buty powinny pachnieć świeżo.

2. Użyj sodu oczyszczonego

Soda oczyszczona jest skuteczną metodą usuwania nieprzyjemnych zapachów z butów. Wystarczy wsypać trochę sody do środka buta i pozostawić na kilka godzin lub całą noc. Po tym czasie wystarczy odkurzyć sodę i buty powinny pachnieć świeżo.

3. Użyj mieszaniny soli i octu

Mieszanina soli i octu jest skuteczną metodą usuwania nieprzyjemnych zapachów z butów. Wystarczy wymieszać równe ilości soli i octu, a następnie wlać mieszaninę do środka buta i pozostawić na kilka godzin lub całą noc. Po tym czasie wystarczy odkurzyć mieszaninę i buty powinny pachnieć świeżo.

4. Użyj kulek ze srebra

Kulki ze srebra są skuteczną metodą usuwania nieprzyjemnych zapachów z butów. Wystarczy umieścić kilka kulek ze srebra wewnątrz buta i pozostawić je na kilka godzin lub całą noc. Po tym czasie kulki powinny absorbować wilgoć oraz nadmiar bakterii, co powinno pomóc usunąć przykry zapach.

5. Użyj suszu do ubrań

Susz do ubrań może być skuteczną metodą usuwania nieprzyjemnych zapachów z butów. Wystarczy umieścić trochę suszu wewnątrz buta i pozostawić go na kilka godzin lub całą noc. Po tym czasie susz powinien absorbować wilgoć oraz bakterii, co powinno pomóc usunąć przykry zapach.

6. Umyj je w pralce

Jeśli masz możliwości, możesz umyć swoje buty w pralce, aby pozbyć się przykrego zapachu. Wystarczy umieścić je w woreczku na bieliznę i ustawić program delikatnego prania, a potem suszenia na bardzo małym poziomie ciepła. To powinno pomóc usunąć brud oraz bakterii, które mogłyby być odpowiedzialne za przykry zapach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.