Książki kryminalne, które warto poznać

Książki kryminalne, które warto poznać

Książki kryminalne to jeden z najbardziej popularnych gatunków literackich. Przyciągają one czytelników swoją intrygującą fabułą i wciągającymi postaciami. Jeśli szukasz dobrej lektury, która pozostawi Cię z mieszanką emocji, to książki kryminalne są idealnym wyborem. Oto kilka tytułów, które warto przeczytać.

1. „Morderstwo na Orient Expressie” Agathy Christie

„Morderstwo na Orient Expressie” to jedna z najsłynniejszych powieści Agathy Christie. Książka opowiada historię detektywa Hercule Poirot, który musi rozwiązać zagadkę morderstwa popełnionego na pokładzie Orient Expressu. Jest to doskonała lektura dla miłośników kryminałów, a także fanów twórczości Agathy Christie.

2. „Zabójcza gra” Harlana Cobena

„Zabójcza gra” to thriller psychologiczny autorstwa Harlana Cobena. Głównym bohaterem jest Myron Bolitar, były gracz w baseballu, który teraz zajmuje się śledzeniem ludzi i rozwiązywaniem spraw trudnych do rozwikłania. Książka skupia się na poszukiwaniu zaginionej dziewczyny i odkryciu sekretu jej rodzinnego pochodzenia.

3. „Czerwony smok” Thomasa Harrisa

„Czerwony smok” to pierwsza część trylogii o Hannibalu Lecterze autorstwa Thomasa Harrisa. Książka opowiada historię agenta FBI Williama Grahama, który musi stawić czoła geniuszowi-psychopacie – Hannibalowi Lecterowi. To doskonały przykład tego, jak dobrze napisany thriller może wciągnąć czytelnika i pozostawić go z mieszaniną emocji.

4. „Mroczny las” Haruki Murakamiego

„Mroczny las” to powieść Haruki Murakamiego o mieszkańcu Tokio, Toru Okadzie, który postanawia odnaleźć swojego dawnego przyjaciela – May Kasahara – i odkryć tajemnicze okoliczności jej zniknięcia. Książka skupia się na tematach samotności i poszukiwania sensu życia oraz udowadnia, że Murakami potrafi stworzyć intrygujace historie.

5. „Gone Girl” Gillian Flynn

„Gone Girl” to thriller psychologiczny autorstwa Gillian Flynn o małżeństwie Amy i Nicka Dunne’a, którzy starają się poradzić sobie ze swoimi problemami małżeńskimi. Kiedy Amy nagle znika bez śladu, Nick staje się głównym podejrzanym w jej zaginięciu i musi walczyć o swoje niewinność. Ta powieść jest pełna intrygujacych zwrotów akcji i trzyma czytelnika w napiêciu do samego koñca.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.