Jak konserwować skórzane meble

Konserwacja skórzanych mebli – jak zadbać o trwałość i wygląd?

Skórzane meble są nie tylko piękne, ale również bardzo trwałe. Jednak aby zachować ich wygląd i trwałość, konieczna jest regularna konserwacja. W tym artykule przedstawimy kilka prostych porad dotyczących pielęgnacji skórzanych mebli.

Czyszczenie skóry

Aby utrzymać skórzane meble w dobrym stanie, należy je regularnie czyścić. Najlepiej używać do tego specjalnych środków czyszczących dostępnych w sklepach meblowych lub drogeriach. Przed użyciem środka czyszczącego należy sprawdzić, czy jest on odpowiedni do rodzaju skóry, z której wykonano mebel. Następnie należy delikatnie przetrzeć powierzchnię miękką szmatką nasączoną środkiem czyszczącym. Po wyschnięciu można przetrzeć powierzchnię suchym ręcznikiem.

Impregnacja skóry

Aby zapobiec uszkodzeniom i zabrudzeniom, warto co jakiś czas impregnować skórzaną powierzchnię mebla. Do tego celu najlepiej używać specjalnych preparatów impregnujących dostosowanych do rodzaju skóry. Preparat należy nanosić na powierzchnię miękkim płaskim pędzelkiem lub gazetkami papierowymi. Po nałożeniu preparatu należy pozostawić go do całkowitego wyschnięcia.

Usuwanie plam

Jeśli na skórzaną powierzchni mebla pojawi się plama, należy jak najszybciej podjąć działania mające na celu jej usunięcie. W tym celu można używać specjalnych preparatów do usuwania plam dostosowanych do rodzaju skóry. Jeśli takich preparatów brakuje, można spróbować usunąć plamę mieszaninami domowymi np. mieszaninami octu i wody lub soku z cytryny i soli. Należy jednak pamiętać, że takie metody mogą być mało skuteczne i mogą usunąć naturalny kolor skóry.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.