Jak opublikować książkę

Jak opublikować książkę?

Jak opublikować książkę

Jak opublikować książkę?

Po pierwsze musisz znaleźć wydawcę, który potrafi odpowiednio wypromować nowego autora i rozprowadzić książkę w ogólnopolskiej sieci dystrybucyjnej. Oczekiwanie na jakąkolwiek odpowiedź trwa miesiącami.

Inny sposób to próba znalezienia małego wydawcy , bardziej mobilnego, który plany wydawnicze tworzy ad hoc i potrafi opublikować  taki tekst od momentu złożenia w ciągu miesiąca, góra dwóch.
Należy dysponować własnymi środkami, aby rozmowa z wydawca stała się klarowna bądź efektywna.

Przed podpisaniem umowy  następuje kalkulacja kosztów , ustalenie wysokości nakładu. W umowie widnieje proponowane  honorarium, kwota zaliczki i termin wydania . Jeżeli przejdziemy wszystkie etapy  i otrzymamy własną książkę z drukarni to czeka nas jeszcze sprzedanie tej książki.
Inna możliwość to wydać książkę zupełnie samemu.
Na początek zakładamy działalność gospodarczą. Wpisanie we wniosku – działalność wydawnicza nie podlegająca koncesji, ma to miejsce z wydawaniem prasy. Najlepiej zostać od razu podatnikiem VAT.
Gdy przejdziemy ten etap , mamy dostęp do programów komputerowych, możemy zaopatrzyć się w programy komputerowe, które przygotują naszą książkę .

Jeżeli nie, to szukamy w miarę taniej firmy, która nam książkę przygotuje do druku. Przedtem nie zapomnijmy wystąpić do Biblioteki Narodowej o przyznanie międzynarodowego numeru ISBN, otrzymamy go standardowo – sto w pakiecie. Bez niego będziemy musieli doliczyć 7% Vat-u do ceny katalogowej książki in. ceny sprzedaży.

Następnie szukamy wśród ofert  adresu taniej drukarni, która bierze jak najmniejsze zaliczki. Wydając samemu książkę, teoretycznie  opublikujemy ją  taniej, ale do kosztów naszego przedsięwzięcia dodajmy podatek dochodowy do urzędu skarbowego, koszty dystrybucji i ryzyko związane z nieznajomością rynku hurtowego.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.