Jak opalić twarz

Jak opalić twarz?

opalanie twarzy

Jak opalić twarz?

Korzystając z kąpieli słonecznych, oprócz szczególnej troski o ochronę przeciwsłoneczną całego ciała musimy także pamiętać o odpowiednich kosmetykach chroniących skórę naszej twarzy.

Dzisiaj radzimy, jak w zdrowy sposób opalać twarz. Zapraszamy do lektury!

Jak opalić twarz? – wskazówki

Zaniedbanie tej ochrony, zwłaszcza, gdy karnacja jest jasna, doprowadza do szybszego starzenia się skóry, może także przyczynić się do poparzenia słonecznego – skóra zamiast na brązowo opala się na czerwono. Szczególną uwagę należy zwrócić na nos, czoło i usta, gdyż te partie naszej twarzy ulegają oparzeniom najłatwiej.

Należy zrezygnować z opalania twarzy, jeśli na skórze twarzy występują rozszerzone naczynia krwionośne, gdyż siateczka popękanych naczynek będzie coraz większa. Panie powyżej trzydziestki nie powinny opalać intensywnie szyi, a i twarz opalać ostrożnie, ponieważ promienie słoneczne bezlitośnie wysuszają skórę, tworząc tym samym przedwczesne zmarszczki, których przecież nie chce żadna z nas.

Najlepiej oczywiście opalać się w ruchu, również opalenizna naszej twarzy będzie wówczas zdrowsza i trwalsza. Ruch, poprzez poprawę krążenia i dotlenienie organizmu, zwiększa aktywność barwnika zawartego w skórze, a w rezultacie szybciej staje się ona brązowa.
Oczywiście trzeba też chronić oczy, nosząc okular przeciwsłoneczne – niezbędne są na plaży, przydają się także w mieście, gdyż zabezpieczają nasz narząd wzroku przed kurzem, pyłem i zbyt ostrymi promieniami słonecznymi.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.