Niezwykłe efekty mycia twarzy sokiem lub octem jabłkowym

Aby wykonać ocet jabłkowy, trzeba pozostawić sok jabłkowy do sfermentowania. Pod wpływem naturalnego cukru stanie się on octem. Bardzo ważne jednak jest, by do przygotowania tego naturalnego środka użyć surowego, organicznego i niepasteryzowanego soku, który charakteryzuje się mętnym osadem na dnie naczynia.

Związek ten daje ogromne korzyści pielęgnacyjne, zwłaszcza jeśli przemywa się nim twarz.

Usuwa plamy starcze

Ocet jabłkowy może usunąć martwe komórki skóry, które powodują charakterystyczne plamy. Dzięki wysokiej zawartości alfa-hydrokwasów, Twoja twarz po jego zastosowaniu będzie świeża i zdrowa.
Jak aplikować?
Nałóż odrobinę octu za pomocą bawełnianej szmatki na skórę, pozostaw na 30 minut i spłucz. Stosuj 2-3 razy w tygodniu, a po 6 tygodniach zobaczysz różnicę.

Usuwa trądzik i pryszcze

Zabieg ten jest idealny do zwalczania pryszczy i trądziku ze względu na właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe. Ocet także odblokowuje pory i pozwala skórze prawidłowo oddychać.
Jak aplikować?
Rozcieńczony ocet jabłkowy może posłużyć do przygotowania toniku, wystarczy rozmieszać go w równej ilości z wodą. Można dodać trochę zielonej herbaty, żelu aloesowego lub oczaru wirginijskiego. Po zastosowaniu mieszanki można następnie zmniejszyć ilość wody i zwiększyć ilość skóry. Trzeba pamiętać, by przed każdym zabiegiem dokładnie wymieszać ocet z wodą.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.