Jak naturalnie przyciemnić włosy

Jak naturalnie przyciemnić włosy?

Jak naturalnie przyciemnić włosy

Jak naturalnie przyciemnić włosy?

Jeżeli chcemy przyciemnić włosy metodą mniej inwazyjną niż farba, możemy spróbować którejś z naturalnych metod. Są one zdrowsze dla włosów, jednak stosując je, musimy uzbroić się w cierpliwość – efekty nie pojawią się szybko, jednak dzięki nim nasze włosy zachowają dobrą kondycję.

Jednym z surowców, które pomogą nam przyciemnić naturalnie włosy, jest kora dębu. Napar z niej przyciemni włosy, a także dodatkowo zapobiega ich wypadaniu czy nadmiernemu przetłuszczaniu się. Szczegóły przygotowania opisane są z reguły na opakowaniu.

Podobnie działa orzech włoski. Płukanka z gotowanych przez pół godziny łupin z orzecha nada naszym włosom intensywny, kasztanowy kolor, natomiast płukanka z liści orzecha nieco je przyciemni.

Co ciekawe, do przyciemniania włosów można też użyć kawy lub herbaty. Po umyciu włosów polewamy je kilkakrotnie ostudzonym naparem, czekając, aż nabiorą koloru, a następnie płuczemy.

Możemy też zdecydować się na koloryzację henną – jest to ziołowa maseczka, którą można kupić w postaci płynnej lub w proszku. Niestety nie jest zbyt trwała – zabieg przyciemniania warto więc wykonywać regularnie.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.