Dekoracje dobrze dobrane do ciemnego domu

dekoracje do ciemnego domu

Nawet jeżeli do pomieszczeń w Twoim domu wpada mało światła, możesz je optycznie rozjaśnić.

Jeśli w naszym domu czy mieszkaniu nie ma za dużo światła, powinniśmy wiedzieć, jak dekorować pomieszczenia, a czego unikać, by osiągnąć dobry efekt – nie pogłębić ciemności i nie spotęgować wrażenia przygnębienia, inaczej szybko my i nasi goście możemy zacząć czuć się źle w naszym domu.

Dzisiaj podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy aranżacji ciemnych pomieszczeń.

Na co można sobie pozwolić, a czego unikać?

Obrazy

W ciemnych pomieszczeniach nie powinniśmy wieszać zbyt wielkiej ilości obrazów. Jeśli chcemy jakieś mieć, na pewno musimy je odpowiednio rozmieścić, z głową, a ponadto ich kolorystyka nie powinna być ciemna, a wręcz musi być jasna. Dzięki temu pomieszczenie rozjaśni się i będzie wyglądało znacznie weselej.

Dekoracja ścienna

Bez względu na kolor, powinna znajdować się tylko w jednym miejscu. Nie umieszczajmy dekoracji na przykład na dwóch przeciwległych ścianach, gdyż sprawi to, iż pokój pomniejszy się optycznie, a przez to będzie jeszcze ciemniejszy niż jest w rzeczywistości. Za to dekoracja umieszczona na jednej ze ścian może być dość spora, ale pamiętajmy o odpowiedniej kolorystyce, by dobrze wpasowała się w stylistykę otoczenia. Dobrze będzie, jeśli będzie to motyw wesoły, np. fototapeta ze słońcem czy letnim krajobrazem.

Duża ilość szkła

Szkło w ciemnych pomieszczeniach jest bardzo pożądane, ponieważ rozprasza i odbija światło, rozświetlając i optycznie powiększając pomieszczenie. Możemy umieścić w domu lustra, ale też przedmioty szklane i kryształowe, czyli żyrandole z kryształów, wazony, karafki i wszystko, co przyjdzie nam do głowy, a będzie wykonane z takich materiałów.

Duża ilość światła słonecznego

W ciemnych pomieszczeniach nigdy nie jest go za wiele, dlatego nawet jeśli mamy duże okna, nie zasłaniajmy ich. Dobrym wyjściem może się okazać zrezygnowanie z firanek, za to możemy powiesić w oknach zasłony, ale pamiętajmy, by miały żywe, radosne barwy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.