Jak udekorować dom na Wielkanoc?

dekoracje wielkanocne

Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne. Już najwyższy czas pomyśleć o dekoracjach świątecznych, aby te dni nabrały zupełnie innego charakteru – bardziej wiosennego i odświętnego.

Sposobów na dekorację domu jest całe mnóstwo. Wystarczy odrobina kreatywności, cierpliwości i zaangażowania, aby powstały nietuzinkowe ozdoby, które zachwycą wszystkich domowników.

Pomysły na świąteczne dekoracje

Ze świętami wielkanocnymi kojarzą nam się zajączki, pisanki i kwiaty. Pierwszym krokiem zmierzającym do stworzenia świątecznego klimatu będzie wyciągnięcie z szafy zastawy stołowej na specjalne okazje oraz wszelkich dodatków, jak na przykład obrusów czy serwetek. Nie posiadasz żadnego wielkanocnego zajączka? To nic, kupisz je w każdym sklepie. A w połączeniu z koszykiem pełnym kolorowych jajek tworzą bardzo efektowną ozdobę.

Jeśli gotowe zajączki nie spełniają Twoich świątecznych wymogów, można pozwolić sobie na coś więcej. Świetnym tego przykładem jest wieniec, który można zawiesić zarówno na drzwiach wejściowych albo w jakiejś części domu, np. na kominku. Wieniec wzbogacisz, jeśli dołączysz do niego kwiaty, bazie kotki albo kolorowe jajeczka. W jaki sposób? Wystarczy klej, kawałek materiału i wstążka – za ich pomocą bez problemu przymocujesz ozdoby do wieńca.

Weź do ręki kilka gałązek, zawiń je, potem użyj wstążek i materiału. Aby przyczepić jajka do wieńca wystarczy za pomocą kleju umieścić je w wybranych przez siebie miejscach. Na końcu trochę kwiatów i piękny, wielkanocny wieniec będzie gotowy.

Aby wykonać wydmuszki z jajek musisz najpierw zrobić w skorupce dziurkę. Czynność wykonuje się po to, aby żółtko i jajko z niego wyciekło, aby jajko wewnątrz pozostało puste. Następnie możesz pomalować jajka farbkami i ozdobić je dowolnymi wzorami.

Nad drzwiami, na kominku czy szafie możesz powiesić napis „Wesołych Świąt Wielkanocnych”. Wykonanie takiej szarfy jest dziecinnie proste. Wystarczy skrawek papieru, najlepiej nieco grubszego, na którym umieszcza się napis drukowanymi literami. Aby nie było smutno, doklej kilka kwiatów i szarfa gotowa.

Możesz również litery powycinać z kolorowego papieru, aby było radośnie i wiosennie. Do tej zabawy z chęcią przyłączą się dzieci i wspólnie będziecie mogli pożytecznie spędzić czas.

Innym sposobem przystrojenia domu na Wielkanoc jest wykonanie drzewka z jajek. Potrzebujesz gałązki, która wyglądem będzie przypominała drzewko, na której pozawiesza się jajka – wydmuszki. Zamiast nich możesz zrobić jajeczka z kolorowego papieru, które pozawiesza się na gałązce za pomocą kawałka nitki albo wstążki. Całość można dodatkowo udekorować barwnymi wstążkami.

Wiadomo, że kwiaty stanowią najlepszą dekorację i to na wszystkie okazje. Na święta wielkanocne również. Powkładaj je do wazonów i porozstawiaj w całym mieszkaniu, tylko wtedy poczujesz wiosenny, radosny czas. Dodatkowo, skorupki od jajek możesz wykorzystać jako mały świecznik. W tym celu do połówki skorupki włóż małą świeczkę i oryginalny świecznik gotowy.

Dom można przyozdobić nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. Niektórzy rozkładają na trawniku sztuczne kwiaty albo świąteczne zajączki. Ale równie dobrym pomysłem na świąteczny wystrój będzie po prostu sprzątnięcie trawnika z liści oraz innych pozostałości zimowych. Wtedy tylko powsadzać świeże kwiaty i dekoracja wielkanocna gotowa. Prawda, że proste?

Jak udekorować dom na Wielkanoc – wideo porady

3/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.