Wspaniałe właściwości zdrowotne wody utlenionej, których nie znasz

Woda utleniona, czyli nadtlenek wodoru, ma właściwości antybakteryjne, ale daje też wiele innych korzyści. Skutecznie leczy radny dzięki specjalnej formule – H2O2, czyli zawiera 1 atom więcej niż zwykła woda.

Produkt ten, który dostępny jest w aptekach, zawiera łącznie 3% nadtlenku wodoru i 97% wody, ponieważ stosowanie go w czystej postaci jest wysoce niebezpieczne przy nieodpowiednim użyciu.

Korzyści zdrowotne wody utlenionej

– Nadtlenek wodoru działa w walce z trądzikiem. Prawidłowym sposobem jego stosowania w tym celu jest przecieranie umytej wcześniej dokładnie twarzy. Dotyczy to jednak tylko dotkniętych zmianami miejsc, gdyż nakładanie wody utlenionej na całą twarz może ją wysuszyć.

– Nadtlenek wodoru jest bardzo popularnym lekarstwem na rany, ale ostatnie doniesienia od specjalistów mówią, że nie jest tak dobry, jak przypuszczano, gdyż podczas jego stosowania może dojść do uszkodzenia zdrowych komórek skóry.

– Woda utleniona jest stosowana jako lekarstwo na stopy sportowców, którzy mają grzybice paznokci. Należy moczyć stopy w wodzie utlenionej przez kilka minut i powtarzać ten zabieg 2 razy na dzień, aż do wyeliminowania grzyba.

– Woda utleniona jest też lekiem na przeziębienie i ból gardła – należy je płukać. Trzeba wymieszać wodę utlenioną w równych proporcjach z ciepłą wodą.

– Woda utleniona umożliwia rozjaśnienie odcienia włosów. Należy zmieszać pół szklanki normalnej wody i pół szklanki wody utlenionej, przelać do pojemnika z atomizerem i zastosować na włosy.

– Aby usunąć plamy z krwi i potu z ubrań wystarczy namoczyć je w wodzie utlenionej.

– Nadtlenek wodoru jest świetnym domowym sposobem na płukanie jamy ustnej ze względu na jego właściwości antyseptyczne – eliminuje bakterie, które powodują zły oddech.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.