Środek przeciwdziałający siwieniu i wypadaniu włosów

Cebula jest stosowana już od czasów starożytnych ze względu na liczne właściwości, które posiada. Nie wszyscy jednak wiedzą o jej dobroczynnym wpływie na włosy.

Cebula jest skutecznym środkiem jeśli chodzi o eliminowanie siwienia i przywracanie włosom oryginalnego koloru. Stosowanie jej na skórę głowy wzmacnia włosy i przyspiesza ich porost. Sok z cebuli służy do odżywiania mieszków włosowych i poprawy krążenia. Jest też stosowany w leczeniu zakażeń, eliminuje bowiem bakterie i pasożyty. Jest również znakomitym środkiem na zwalczanie łupieżu.

Działanie cebuli

Cebula zawiera katalazę – enzym, który według badań jest skuteczny w leczeniu siwienia i przerzedzania się włosów. Siwe włosy spowodowane są przez akumulację nadtlenku wodoru w mieszkach włosowych, co powoduje przede wszystkim stres oksydacyjny, znany sprawca siwienia.

Według badań, po używaniu soku z cebuli na włosy przez 4 tygodnie u 74% osób odnotowano znaczny wzrost włosów i wzmocnienie skóry głowy, a po następnych 6 tygodniach u 89% przypadków włosy zregenerowały się.

W jaki sposób stosować cebulę na włosy?

Musisz obrać cebulę i pokroić ją na cztery części, a następnie umieścić w blenderze i miksować aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Potem przefiltruj ją w celu usunięcia resztek cebuli z soku. Nałóż sok na obszar zagrożony i masuj przez kilka minut, by ułatwić wchłanianie się cennych składników. Następnie pozostaw na około 45 minut, by uzyskać wszystkie korzyści. Spłucz ciepłą wodą. Jeśli zabieg powoduje reakcję alergiczną, nie wahaj się zawiesić jego stosowania.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.