Jak oczyścić organizm za pomocą diety?

Jak za pomocą diety oczyścić organizm?

Jak oczyścić organizm za pomocą diety?

Wiosna i lato to idealny czas na zadbanie o własny organizm,a  tym samym oczyszczenie go z zimowych pozostałości i toksyn, a przy tym pozbycie się kilku zbędnych kilogramów.

Aby tego dokonać, należy wprowadzić kilka zmian w swojej diecie.

Najważniejsze zasady

Ciężkie, białe pieczywo warto zamienić na pełnoziarniste ciemne, a szkodliwe napoje gazowane i kawę na wodę niegazowaną oraz wartościowe soki owocowe oraz warzywne. Dietę należy wzbogacić o produkty wysokojakościowe, np. musli, ryż, warzywa i owoce.

Natomiast wykluczyć trzeba ziemniaki i makarony, potrawy smażone, pieczone, ciężkie i tłuste dania, a kawę i zwykła herbatę zastąpić zielona herbata, która ma wspaniałe właściwości oczyszczające. Wiosna to idealny okres na lekkie i zdrowe posiłki.

Warto wiedzieć, iż w owocach, zbożowych płatkach naturalnych, kiełkach roślin i olejach roślinnych znajdują się przeciwutleniacze, które bardzo szybko usuwają z organizmu szkodliwe wolne rodniki. Kasza jaglana natomiast jest idealna do walki z zakwaszeniem organizmu, a kalafior z zatrzymaną w organizmie wodą.

Szybka odnowa

Już po kilku tygodniach nowej diety odczujemy jej efekty. Wraz ze zbędnymi kilogramami i tłuszczem zniknie ciągłe zmęczenie, dolegliwości trawienne, bóle wątroby, trzustki i problemy z żołądkiem oraz zaburzenia snu.

Ważne jest, aby stopniowo wprowadzać stałe zmiany w nawykach żywieniowych. Odpowiednia dieta bowiem doprowadza do poprawy naszego zdrowia jak również komfortu życia.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.