Jak żyć ekologicznie?

Jak żyć ekologicznie?

Jak żyć ekologicznie?

Naukowcy i ekolodzy coraz częściej ostrzegają, że nasza planeta jest poważnie zagrożona, czego przyczyną jest niestety działalność człowieka. Każdego dnia na naszej planecie jesteśmy świadkami dziwnym anomalii pogodowych i niepokojących zjawisk, takich jak huragany, grady czy ulewne deszcze.

Sami zanieczyszczamy wodę, którą potem pijemy i powietrze, którym oddychamy, przez co powstają różne alergie, nowotwory, nowe choroby, wymierają rośliny oraz zwierzęta. Niestety wielu ludzi nic sobie z tego nie robi i każdego dnia przyczynia się do pogorszenia i tak kiepskiej już sytuacji. Na szczęście są też osoby, które pragną coś zmienić i starają się żyć w zgodzie z naturą, unikając zatruwania naszej planety.
Sprawdź co możesz robić, aby chronić środowisko i naszą planetę.

 

Interesuj się zagrożeniami środowiska

Poszerzaj swoją wiedzę na temat zanieczyszczania środowiska, aby zrozumieć co tak naprawdę grozi naszej planecie jeśli w porę nie zaczniemy czegoś robić.

Zmień tryb życia na bardziej przyjazny Ziemi

Sprawdź co możesz zmienić i jak żyć bardziej ekologicznie. Każdy, nawet mały krok w tym kierunku ma znaczenie dla naszej planety.

Używaj toreb wielokrotnego użytku

Czas rozkładu reklamówki to aż 400 lat! W samej Polsce w ciągu dnia wydaje się jakieś 10 milionów plastikowych jednorazowych siatek! Lepiej zastąpić je torbą z materiału lub papieru, które są bardziej ekologiczne, a także dużo wytrzymalsze. Taka torba może być używana wiele razy i z pewnością wytrzyma dłużej od plastikowej.

Oddawaj surowce do skupu

Co prawda za oddawanie makulatury do skupu nie dostaniesz kokosów, ale nie rób tego dla pieniędzy lecz dla swojej planety, swoich dzieci oraz wnuków, aby mogły żyć na czystej i zdrowej Ziemi.

Segreguj odpady w domu

Zaopatrz się w specjalne worki do segregacji śmieci, dzięki temu możesz segregować odpady już we własnym domu.

Zamiast samochodu wybierz rower lub komunikację miejską

Rower nie produkuje spalin, tak jak jazda samochodem, w dodatku jest również zdrowy dla ciebie i korzystnie wpłynie na kondycję.

 

Jak żyć ekologicznie – wideo porady

Sprawdź jak dbać o ekologię

Oceń

2 komentarze

  1. Marzena 5 października 2015
  2. Julka 12 października 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.