Jak zaufać po zdradzie?

Zdrada w związku odciska swoje piętno na zdradzanym partnerze czy partnerce, niezależnie od tego, jak silni byli oni psychicznie i jak poukładane mieli życie w swoich dotychczasowych związkach.

Z reguły ciężko jest po niej ponownie zaufać, dla wielu związków próba ta okazuje się zbyt trudna i przyczynia się do ich rozpadu.Czy można zaufać po zdradzie? Jak sobie poradzić z obawami, które mogą nas dręczyć po tym, jak dowiedzieliśmy się, że ktoś nas zdradza? Radzimy poniżej.

Przyczyny zdrady

Przyczyny zdrady mogą być różne. Najważniejsze z nich przedstawia poniższy film.

Jak zaufać po zdradzie?

Wiele osób, gdy dowiadują się, że partner zdradzał, traci grunt pod nogami. Związek, który do tej pory wydawał się być ostoją i dawał poczucie bezpieczeństwa, jawi się raczej jako zagrożenie, staje się powodem strachu, lęku, obaw i niepewności.

Czy możliwe jest zaufanie po zdradzie? Wiele zależy od tego, dlaczego partner zdradził i w jakich okolicznościach do tego doszło, czy była to zdrada jednorazowa, przypadkowa, czy perfidna, przemyślana, wielokrotna… Istotne jest także to, czy partner chce się poprawić i prosi o wybaczenie, czy w ogóle nie czuje skruchy z powodu swojego postępowania i uważa je za coś normalnego.

Odzyskanie zaufania po zdradzie jest więc możliwe, chociaż niewątpliwie pamięć o ciosie zadanym przez kochaną osobę zostanie w nas na zawsze. Aby zaufać, należy przede wszystkim spróbować wybaczyć zdradę, wyzbyć się narastającego gniewu, złych emocji, a także próbować odbudować to, co jeszcze zostało ze związku.

zdrada2

Nie można jednak działać wbrew sobie – jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, czy nasz związek ma sens, czy partner jest godny zaufania, rozmawiajmy z nim, starajmy się znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania i dajmy sobie czas. Takie zachowania, jak wzmożona kontrola osoby, która zdradziła, są początkowo zupełnie normalne, jednak nie mogą trwać wiecznie. Kiedyś trzeba będzie sobie pozwolić na nowo na zaufanie drugiej stronie. Warto skupić się bardziej na jakości swojego związku, zaspokajać wzajemnie swoje potrzeby, może spędzać więcej czasu i mądrzej dzielić się obowiązkami. Nie zapominajmy też o sobie i swoich potrzebach – realizujmy swoje marzenia i pragnienia i na nowo pokochajmy siebie!

Jak zaufać po zdradzie – porady video

Zdrada jest trudnym tematem. Tak trudnym, że nie wszystkie pary go podejmują. Jest to na tyle bolesne przeżycie dla zdradzonej osoby, że pary często szukają pomocy w poradniach psychologicznych. Przyczyny i rodzaje zdrady są różne. Zdrada emocjonalna odbierana jest często przez zdradzonego partnera jako zdrada fizyczna. Jak rozmawiać po zdradzie? Jak znaleźć porozumienie na nowo, żeby odbudować zaufanie w związku? Porady znajdziesz w poniższym filmie.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.