Jak wybrać podkład na zimę?

Jak wybrać podkład na zimę?

Za oknem śnieg, wiatr i chłód… Nastała zima, trzeba więc zastanowić się nad ochroną swojej twarzy. Nieodzownym elementem makijażu znacznej większości kobiet jest podkład, fluid czy puder. Jak dobrać go w zimie? Czy można używać latem i zimą tych samych produktów?

Na te i inne nurtujące Cię pytania z pewnością znajdziesz odpowiedź w tym artykule! Zapraszamy do lektury!

Podkład na zimę – jak go wybrać?

Dla każdej z nas normalną sprawą jest, że w jesieni czy w zimie zmieniamy swoją garderobę i chronimy się przed zimnem. A co z naszą twarzą? Jej również nie można pozostawić samej sobie! Używajmy nie tylko bogatszych kremów, ale zmieńmy też podkład na bardziej treściwy.

Co z kolorem podkładu na zimę?

Pierwszą najważniejsza rzeczą jest zastanowienie się nad kolorem podkładu. Zbyt ciemny podkład bardzo nas postarza i odbiera cały urok! Normalne jest, że w lecie nasza skóra jest bardziej opalona, a co za tym idzie – używamy ciemniejszego podkładu niż zimą. Dlatego też powinnaś wybrać się do drogerii po nowy fluid w odcieniu jaśniejszym o pół, a może nawet i o cały ton.

Pamiętaj, aby kolor pozostał jednak w tym samym odcieniu podstawowym – nie zmieniaj go na zbyt różowy ani zbyt żółty!  Jeśli zmianę planujesz na początku zimy, weź pod uwagę, że Twoja opalenizna może się zmniejszyć w późniejszych miesiącach. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy zakup jasnego podkładu i mieszanie go z tym ciemniejszym. Gdy skóra zupełnie straci złocisty kolor, możemy zaprzestać mieszania dwóch produktów.

Kolor zawsze sprawdzaj na linii żuchwy i odczekaj kilka minut, by sprawdzić, czy nie ściemnieje. Jeśli nic się nie odznacza i podkład wtapia się w skórę, to znaczy, że kolor jest idealny.

Co z formułą podkładu na zimę?

Zimą polecamy wam podkłady o bogatej, gęstej konsystencji. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju cery. Posiadaczki cery suchej powinny postawić na podkłady mocno nawilżające. Ciekawostką jest, że tak zwane podkłady 50 +  nie zawierają żadnych „magicznych substancji”, są jedynie mocno nawilżające i treściwe, tak by nie podkreślać zmarszczek w dojrzałej cerze. Dlatego też jeśli Twoja cera jest mocno sucha, poszukaj na półkach sklepowych właśnie takich podkładów.

Jeśli jesteś posiadaczką cery mieszanej lub tłustej możesz postawić na kosmetyki mniej nawilżające, pamiętaj jednak, że Twoja skóra również potrzebuje nawilżenia. Sięgaj po podkłady nawilżające, w formie kremowej lub musu. W zimie nie sprawdzą się bardzo lekkie podkłady, gdyż nie ochronią cery przed zimnem ani wiatrem. Pamiętaj aby pod podkład stosować kremy, najlepiej z filtrem przeciwsłonecznym.

Niezależnie od rodzaju cery powinnaś skupić się na ochronie skóry przed promieniami świetlnymi, które zimą mogą być nawet bardziej szkodliwe niż latem! Używaj kremów i podkładów z wysokimi filtrami.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.