Jak nakładać róż na policzki?

Nie wszystkie panie posiadają w swojej kosmetyczce róż do policzków. Wiele z nich uważa, że nie wygląda w nim dobrze. Jednak dobrze dobrany róż bardzo dobrze wpływa na ostateczny wygląd makijażu.

Ale w tej kwestii najważniejszy jest umiar, o jedno za dużo pociągnięcie różem i zamiast zyskać fenomenalny look, wyglądamy jak clown. Aby róż dodał Ci uroku, musi być odpowiednio dobrze nałożony.

Instrukcje, jak krok po kroku nakładać róż

Najpierw przygotuj sobie potrzebne rzeczy, a więc róż, pędzel do nakładania, oczywiście lustro i trochę cierpliwości.

Potrzebujesz odpowiedniego koloru różu. Nie wiesz, jakiego? Posłuchaj się rad stylistów, którzy uważają, że właściwy odcień różu to taki, który jest jak najbardziej zbliżony do Twoich policzków po wysiłku fizycznym lub długim przebywaniu na mrozie. No tak, ale jak kupić róż latem, kiedy nie ma mrozu? Nic prostszego! W drogerii poklep się trochę po twarzy, wówczas policzki od razu nabiorą rumianego koloru i znajdź taki, który jest jak najbardziej zbliżony do ich koloru. Równie dobrze róż można dopasować do koloru ust, w sytuacji jasnych warg najlepszy będzie różowy oraz brzoskwiniowy kolor kosmetyku, w przypadku ciemnych, możesz z powodzeniem zdecydować się na morelowy czy czerwony.

Kolor różu dobrany, teraz przyszła kolej na decyzję, co do jego konsystencji. Cera tłusta i mieszana najlepiej będzie tolerowała róż sypki, jak również żelowy i ciekły. Z kolei do cery suchej najodpowiedniejszy będzie róż w kremie. Jeśli masz cerę mieszaną i odpowiednio nawilżoną, wówczas możesz pokusić się o trik zmieszania różu w kremie z sypkim. Wówczas zachowa się on na twojej twarzy o wiele dłużej niż każdy z osobna.

Kolejnym krokiem jest nałożenie podkładu, pomalowania oczu oraz ust. Róż zawsze nakładamy na końcu, ma stanowić udane zakończenie makijażu. Jednak zdaniem niektórych stylistów, róż nakładamy przed podkładem – wówczas wygląda najbardziej naturalnie. Przetestuj obie metody i wybierz dla siebie korzystniejszą.

Nie używaj pędzla, który dodatkowo dokładany jest do różu, a zaopatrz się w specjalny do nakładania kosmetyku. Nigdy nie używa się tego samego pędzla do różu oraz do pudru sypkiego.

Przystępujemy do aplikacji kosmetyku. W tym celu zanurz pędzel w różu i jego nadmiar usuń, dotykając wierzchniej części dłoni. Spójrz w lustro i uśmiechnij się – wówczas uwydatnią się kości policzkowe, na które nakłada się kosmetyk. Warto pamiętać, że jego odcień powinien być jasny i mieszać się z kolorytem cery.

Używasz różu w kremie albo żelu? Wówczas nałóż kosmetyk na środkowy palec i okrężnym ruchem dłoni nałóż go na policzki. Po jego aplikacji, przejedź policzki czystym palcem, aby zebrać nadmiar.

Nałożyło Ci się za dużo różu? No cóż, trudno. Ale nie martw się, nie wszystko stracone. Nałóż puder sypki, które zminimalizuje mankament. Gdy użyłaś różu w kremie, zbierz jego nadmiar chusteczką, zmyj wodą policzki i teraz nieco bardziej ostrożnie nałóż kosmetyk jeszcze raz.

Na koniec tylko nieco pudru sypkiego i gotowe!

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.