Jak wybrać choinkę?

Święta Bożego narodzenia kojarzą się nam nieodzownie z choinką. Niezależnie od tego, czy jest sztuczna, czy prawdziwa, czy duża, czy niewielka, czy ugina się od bombek i innych ozdób, czy jest skromnie przybrana – nie ma chyba osoby, która mogłaby wyobrazić sobie wigilię bez niej.

Przed świętami często stajemy przed koniecznością zakupu drzewka.

Dzisiaj radzimy, jak je wybrać.

Jak wybrać choinkę? – wskazówki

Pierwszy nasuwający się dylemat jest następujący – czy nasza choinka ma być sztuczna, czy prawdziwa?

Odpowiadając na to pytanie, warto zastanowić się, czy mamy gdzie przechowywać sztuczne drzewko poza okresem świat (piwnica, strych, szafa), jak powinno ono wyglądać (na rynku dostępne są nietypowe choinki, które jednak szybko wychodzą z mody),  czy chcemy, żeby przez święta w naszym domu pięknie pachniało igliwiem itp. Musimy także liczyć się z tym, że z prawdziwej choinki będą sypały się igły, które koniecznie trzeba będzie sprzątać.

Kolejne ważne pytanie dotyczy rozmiarów choinki – w zależności od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy i gdzie chcemy ją postawić, możemy zdecydować się na choinkę dużą, średnią lub małą – warto przynajmniej orientacyjnie zmierzyć jej wysokość czy szerokość, aby w  domu nie było nagle niespodzianki, że kupione przez nas drzewko blokuje dostęp do szafy bądź utrudnia przemieszczanie się po pokoju.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.