Jak urządzić kuchnię?

Kuchnia  powinna być tak zaplanowana, aby zapewnić wygodę podczas przygotowywania posiłków. Trzeba wziąć pod uwagę kształt oraz wielkość pomieszczenia (w małych i wąskich kuchniach najlepiej sprawdza się zabudowa wzdłuż jednej ściany lub dwóch przylegających do siebie), a także usytuowanie drzwi, okien, instalacji, przewodów wentylacyjnych.

Ważna jest też kolejność rozmieszczenia szafek i urządzeń (układ optymalny to: lodówka, zlew i kuchenka przedzielone blatami) oraz odległości między nimi.

Głównym założeniem kuchni jest idealne ułożenie wszystkiego. Należy zwrócić uwagę czego się używa w tym pomieszczeniu pod ręką. Przy kuchence powinny znajdować się takie rzeczy, które będą nam potrzebne podczas gotowania , przy blacie narzędzia kuchenne. Dobrym rozwiązaniem może okazać się kuchnia okrągła.

Największy problem przy urządzeniu kuchni  zazwyczaj sprawia dobranie odpowiedniego blatu, jak i szafek kuchennych. Największy  koszt przy urządzaniu kuchni prosimy przy zakupie sprzętu AGD. Najmniej problemu sprawia wybór odpowiedniego  materiału na podłogę i ściany. Na podłogi najlepsza jest terakota, która jest łatwo zmywalna i trwałą. Na ściany warto położyć glazurę.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.