Jak się spawa?

Spawanie to umiejętność, która może być bardzo przydatna podczas wielu domowych prac. Zobacz jakie są zasady spawania i jak opanować tę umiejętność.

Przygotuj metal, sprawdź czy nie pokryła go rdza. Jeżeli dopiero uczysz się spawać, użyj stali. W czasie nauki najlepiej, gdy stal ma grubość około 0,5 – 0,6 cm.

Kup lub pożycz porządny sprzęt. Pamiętaj, że nie warto oszczędzać na takich rzeczach, najważniejsze jest przecież twoje bezpieczeństwo.

Zadbaj o właściwe ubranie i sprzęt. Włóż odpowiednie spodnie, np. grubsze jeansy, buty ze stalowymi czubkami i okulary albo maskę do spawania.

Sprawdź dokładnie sprzęt, upewnij się, że główny aparat jest dobrze ustawiony. Musi być dopasowany do grubości metalu.

W czasie spawania musisz wiedzieć, co wpływa na to, że spoiny są dobre albo złe. Musisz znać podstawowe zasady – szybkość spawania, kąt ustawienia palnika do metalu, pozycja spawacza oraz ustawienie spawanego metalu mają istotne znaczenie dla efektu końcowego.

Zwróć uwagę na dźwięk spawania. Dźwięk jaki wydaje sprzęt w czasie spawania to dobry sposób na określenie jakości wytworzonych spoin. Jeżeli płomień dobrze obejmuje spoiwo na metalu, będzie skwierczeć, co oznacza, że dobrze wykonujesz spawanie.

 

Jak się spawa – wideo porady

Spawanie

 

3.9/5 - (7 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.