Jak pleść warkocze

Jak pleść warkocze?

Jak pleść warkocze

Jak pleść warkocze?

 

Warkocz to jedno z bardziej kobiecych uczesań, dodające każdej przedstawicielce płci pięknej niesamowitego uroku, które nigdy chyba nie przestanie być modne. Wcale nie musi być też nudne – coraz częściej plecie się warkocze nieco udoskonalone, modyfikowane – dobierane, np. z grzywki, doplatane, kłosy, cienkie, grube itp., sprawiające, że fryzura zaczyna wyglądać nieszablonowo i ciekawie.

Jeżeli chcesz poeksperymentować z warkoczami, dobrze trafiłaś. Mamy dla Ciebie garść porad, jak pleść różne rodzaje warkoczy – na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

Zanim zaczniesz pleść warkocz

Warkocze można pleść już na włosach średniej długości, chociaż niewątpliwie najefektowniej wyglądają na włosach długich.

Przed przystąpieniem do plecenia włosów dobrze je rozczesz, co bardzo ułatwi Ci pracę i pozwoli uniknąć plątania się włosów w trakcie robienia warkocza. Najlepiej w tym celu użyć grzebienia o szerokich zębach – w trakcie rozczesywania zadbaj o to, aby dał się on swobodnie prowadzić przez włosy – będzie to świadczyło o tym, że nie ma w nich żadnych kołtunów itp., które mogłyby skutecznie utrudnić Ci plecenie warkocza, a nawet zmusić do przerwania pracy. Pamiętaj, że najładniej będzie wyglądał warkocz zapleciony z włosów, które są gładkie :)

Do dzielenia włosów na sekcje wybieraj natomiast grzebienie z drobnymi zębami.

Poniższe filmy ilustrują, jak postępować przy pleceniu różnych rodzajów warkoczy – zapraszamy do obejrzenia i zachęcamy do praktyki :)

Jak pleść warkocze – video porady

Warkocz dobierany, inaczej kłos, jest ciekawą alternatywą dla zwykłych warkoczy. Poniższy film przedstawia kolejne kroki jego zaplatania.

 

Warkocz zawiązany włosami jest świetnym sposobem na upięcie włosów, kiedy nie mamy pod ręką żadnej gumki ani spinki. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak go zrobić, obejrzyj poniższy film.

 

Warkocz doplatany to kolejny ciekawy wariant tradycyjnego warkocza. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak go zrobić, poniższy film jest w sam raz dla Ciebie.

 

Warkocz może być także świetnym sposobem na upięcie niesfornej grzywki. Kilka pomysłów przedstawia poniższy filmik.

1/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.