Jak prostować włosy

Jak prostować włosy?

prostowanie włosów

Jak prostować włosy?

Jeżeli jesteś posiadaczką falowanych, kręconych włosów, na pewno od czasu do czasu marzyłaś o zmianie fryzury czy opanowaniu niesfornych kosmetyków, np. na randkę, wyjście z przyjaciółmi, aby zaskoczyć wszystkich nowym wizerunkiem.

Z pomocą przychodzą nam powszechnie dostępne obecnie prostownice. Jak wyprostować włosy, aby wyglądały nienagannie, a przy okazji nie zniszczyć ich struktury? Podpowiadamy poniżej.

Jak prostować włosy? – wskazówki

Należy pamiętać o nałożeniu odpowiedniego kosmetyku nawilżającego, chroniącego włosy przed działaniem wysokiej temperatury. W zależności od posiadanej prostownicy możemy prostować włosy na mokro lub na sucho – nigdy nie prostujmy mokrych włosów prostownicą przystosowaną do suszenia wyłącznie na sucho – może się to skończyć dla nich bardzo źle – uszkodzone, będą przypominały siano, staną się łamliwe i podatne na kruszenie.

Przed prostowaniem należy także rozczesać włosy, podzielić je na pasma, podpiąć każde z nich klamrą. Samo prostowanie zaczynamy od wygładzania pasm pod spodem, od nasady włosów ku końcówkom, uważając na skórę głowy, którą łatwo można poparzyć. Ruchy powinny być płynne i łagodne, dzięki czemu zapobiegamy zagnieceniom i innym niedoskonałościom.

Wyprostowane pasma wygodnie jest delikatnie spiąć spinką lub frotką, aby nie myliły nam się z tymi, które dopiero będziemy prostować.

Po wyprostowaniu włosów musimy utrwalić fryzurę. Rozczesujemy pasma, a następnie aplikujemy na nie wygładzająco-nabłyszczający kosmetyk – i gotowe.

Jak prostować włosy? – porady video

Poniżej film objaśniający, jak prostować włosy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.