Jak pić whisky?

Whisky warto pić w odpowiedniej szklance o grubej stopie albo stojącej na cienkiej nóżce, w kształcie tulipana, przezroczystej, dzięki czemu bez problemu ocenimy kolor trunku.

Im whisky ciemniejsza, tym starsza i lepsza. Najważniejsze jest wybrać odpowiedni rodzaj trunku. Istnieje szeroki wachlarz różnorodnych gatunków whisky znacząco różniących się od siebie. Początkującym smakoszom najczęściej poleca się  Lowlands, Speyside i Jack Daniels.

 

Wskazówki, jak pić whisky

Tradycyjnie powinno się pić whisky z niewielką ilością wody niegazowanej, jedynie lekko mineralizowanej – dzięki temu można docenić staranność, z jaką podchodzi się w Szkocji do produkcji tego alkoholu, dobór składników, a także przestrzeganie zasad produkcji i leżakowania.

Dodatek wody jest o tyle istotny, że zbyt duże stężenie alkoholu w czystej whisky paraliżuje nasze kubki smakowe i utrudnia docenienie jej walorów smakowych w pełni. Nie pijemy whisky tak, jak tradycyjnie pije się wódkę, ale delektujemy się nią, po każdym małym łyczku skupiając się na tym, co dzieje się na naszym języku i podniebieniu.

Warto pamiętać, że niewiele osób polubiło whisky po pierwszej degustacji – warto jednak podjąć kolejne próby, a nasz trud zostanie niewątpliwie wynagrodzony.

1/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.