Jak oswoić psa z małym dzieckiem

Jak oswoić psa z małym dzieckiem?

Posiadanie psa w domu to wielka radość, ale może też być źródłem stresu, szczególnie jeśli masz małe dziecko. Wszystkie psy są inne i niektóre mogą być bardziej lub mniej przyjaźnie nastawione do dzieci. Jednak istnieje kilka sposobów, aby pomóc Twojemu psu w oswojeniu się z małym dzieckiem. Oto kilka porad dotyczących tego, jak oswoić psa z małym dzieckiem.

1. Przygotuj swojego psa na przybycie nowego członka rodziny

Jeśli wiesz, że Twoje dziecko będzie miało brata lub siostrę, staraj się przygotować swojego psa na tę okazję. Zacznij od poznania nowych zapachów i dźwięków, które będzie miało do czynienia z noworodkiem. Możesz to zrobić poprzez noszenie ubranek noworodka lub puszczanie nagrania dźwięków noworodka w domu. To pozwoli Twojemu psu na stopniowe przyzwyczajenie się do nowych bodźców.

2. Utrzymuj porządek wokół Twojego psa

Kiedy już przybędzie noworodek, ważne jest, aby utrzymać porządek wokół Twojego psa. Upewnij się, że Twój pies ma swoje własne miejsce do spania i odpoczynku oraz że jest ono bezpieczne i ciche. Nalegaj również na to, aby Twój pies był trzymany na smyczy podczas spacerów i nigdy nie pozwalaj mu samemu wejść do domu.

3. Umożliw swojemu psu bezpieczny kontakt z dzieckiem

Kiedy już Twój pies będzie gotowy na spotkanie z noworodkiem, upewnij się, że jest on pod opieką osoby dorosłej podczas pierwszej interakcji. Pozwala to uniknąć sytuacji stresowych i pozwala Twojemu psu na stopniowe przystosowanie się do obecności nowego członka rodziny. Jeśli Twój pies jest już starszy i dobrze oswojony z obecnością dzieci, możesz po prostu pozwolić im na bezpośredni kontakt.

4. Zadbaj o regularne ćwiczenia

Regularne ćwiczenia są ważne dla każdego psa, ale szczególnie ważne jest to w przypadku psów mających styczność z małymi dziećmi. Regularna aktywność fizyczna może pomóc Twojemu psu w utrzymaniu spokoju i opanowania oraz umożliwi mu lepsze radzenie sobie ze stresem i bodźcami otoczenia.

5. Dbaj o regularny trening posłuszeństwa

Regularny trening posłuszeństwa jest równie ważny jak regularne ćwiczenia fizyczne. Trening posłuszeństwa może Ci pomóc w utrzymaniu kontroli nad psem podczas interakcji z małymi dziećmi oraz umożliwi Ci lepsze reagowanie na sytuacje stresowe lub niewłaściwe zachowanie ze strony Twojego pupila.

6. Baw się razem

Bawienie się razem to doskonała okazja do budowania więzi między Toba a Twoim psem oraz między psem a Twoim dzieckiem. Wybieraj gry i aktywności, które szanujesz i lubisz robić razem ze swoim psem – takie jak chodzenie na spacery czy gra w piłkę – aby budować silną relację między Toba a Twoim pupilem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.