Jak obchodzić Dzień Ziemi?

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, mający na celu uświadomić nam, jak ważna jest nasza planeta i jak ogromna odpowiedzialność za nią spoczywa na każdym z nas.

O Ziemi i tym, że jest naszym domem, powinniśmy pamiętać jednak nie tylko w dniu jej święta, ale także we wszystkie pozostałe dni w roku.

Dzisiaj mamy dla was kilka wskazówek odnośnie do tego, jak obchodzić Dzień Ziemi.

Porady, jak obchodzić Dzień Ziemi

Pomysłów na to, jak obchodzić Dzień Ziemi i co szczególnego dla naszej planety zrobić właśnie w związku z tym wydarzeniem, jest naprawdę wiele.

W związku z tym dniem można na przykład zasadzić drzewo, najlepiej w pobliżu miejsca swojego zamieszkania, aby móc później obserwować jego wzrost, dbać o nie itp. Dzięki temu nie tylko uhonorujemy święto Ziemi, ale także zadbamy o nasze środowisko naturalne.

Możemy też zadbać o środowisko naturalne, zbierając makulaturę, m.in. stare gazety czy ulotki reklamowe, które możemy oddać do punktu skupu i w ten sposób uratować życie drzew. Jeżeli wiele osób będzie pamiętało o tym, aby zbierać makulaturę i oddawać ją do powtórnego obiegu, to działanie naprawdę będzie miało sens! Podobnie możemy zrobić również w przypadku szkła, puszek aluminiowych czy plastiku.

Pamiętajmy o tym, żeby segregować odpady. Jeżeli nie robiliśmy tego do tej pory, może Dzień Ziemi będzie dobrym impulsem do tego, aby wprowadzić tę praktykę w życie?

Pomyślmy też o tym, w jaki sposób dbać o naszą planetę na co dzień. Może warto zacząć oszczędzać gaz czy wodę, pomyśleć o oszczędzaniu prądu itp?

Skąd się wziął Dzień Ziemi?

Poniżej film, w trakcie którego Denis Hayes, organizator pierwszego Dnia Ziemi i założyciel Earth Day Network, opowiada o tym, co stało u podstaw organizacji tego wydarzenia.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.