Jak kupować perfumy?

Kupno perfum u wielu pań wzbudza podekscytowanie. Ale na chwilę, ponieważ ich kupno wbrew pozorom nie jest takie proste. Idealne perfumy to takie, które współgrają ze skórą i podkreślają osobowość.

Jak zatem dokonać tego jakże trudnego zakupu?

Wskazówki, jak kupować perfumy

Przede wszystkim najpierw testujemy dany zapach na papierowych próbnikach dostępnych w drogerii. Wówczas możemy wstępnie stwierdzić, czy dany zapach nam odpowiada czy też nie. W przypadku, gdy będzie on zgodny z naszymi upodobaniami, wtedy można nimi spryskać skórę, aby zobaczyć, jak będzie komponować się.

Perfum zawsze nanosimy na zewnętrzną część przedramion, ponieważ te okolice są najbardziej czułe na pełne rozwinięcie się nity zapachowej. Wtedy do naszego nosa może dotrzeć realny zapach danej kompozycji.

Gdy zdecydujemy się na użycie określonego zapachu, nie pocierajmy spryskanego miejsca ręką. W rezultacie powodujemy szybsze ich parowanie. Znacznie krócej wyczuwać będziemy zapach.

Możemy testować nie więcej niż cztery zapachy jednocześnie. Próbowanie większej ilości kompozycji spowoduje, że nasz nos bardzo szybko się zmęczy i nie będziemy w stanie ocenić, czy dany zapach nam się podoba czy też nie.

Nigdy nie kupujemy flakonów, które zostały poddane ekspozycji na słońce albo znajdowały się na oświetlonych półkach. Światło niszczy substancje zapachowe obecne w perfumach.

Pamiętaj, aby nie kupować perfum zbyt pochopnie. Zamiast udawać się do kasy po zakup tej wody, którą przetestowaliśmy pochodźmy kilka godzin z zapachem, który nam się spodobał. W razie potrzeby wypróbujmy go innego dnia. Można pokusić się o sprawdzenie nuty zapachowej o innej porze albo przy innej pogodzie.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.