Jak się perfumować?

Istnieje kilka zasad których należy przestrzegać podczas perfumowania się.

  1. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale na sobie wyczuwamy jedynie 20 proc. tego, co ludzie wokół. Zatem jeśli Tobie wydaje się, że perfumy już nie pachną  – mylisz się.
  2. Najlepiej perfumować:szyję, kark, dołek nad dekoltem, wewnętrzną stronę łokci, kolan oraz kostek. Najlepiej jeśli wybierzesz trzy z wymienionych miejsc. Nie należy perfumować nadgarstków albowiem zapach w tym miejscu bardzo szybko się ulatnia.
  3. Zanim spryskasz się perfumami natłuść to miejsce np. oliwką, kremem lub balsamem – wówczas zapach perfum będzie się dłużej utrzymywał.
  4. Udowodnione zostało, że zapach wanilii poprawia nastrój tym, którzy potrzebują czułości. Aromat cytrusowy natomiast wzmaga apetyt, a jaśmin działa jak afrodyzjak. Czekoladowy zapach może pomóc wam podczas odchudzania, albowiem kubki smakowe znajdują się obok zapachowych i naprawdę można się nimi „najeść”.
  5. Niektóre perfumy mogą zostawiać ślady na ubraniach, zatem warto jest perfumować nagie ciało. Unikniecie w ten sposób niechcianych plam.
  6. Nie warto mieszać wielu zapachów, ponieważ może od tego rozboleć głowa. Pamiętaj aby zakładać zawsze czyste ubrania, takie których nie perfumowałaś. Jeżeli zakładasz coś drugi raz, na początek powąchaj, aby użyć tego samego zapachu.
Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.