Jak farbować włosy?

Jak farbować włosy?

Farbowanie włosów, jeżeli nie planujemy ogromnego szaleństwa, radykalnej zmiany koloru itp., możemy spokojnie przeprowadzić w domu.

Poniżej radzimy, jak się do tego przygotować. Zapraszamy do lektury!

Jak farbować włosy? – wskazówki

Podstawą każdego farbowania jest oczywiście , który będzie pasował do naszej karnacji, koloru oczu, a także odzwierciedlał naszą osobowość.

Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy użyjemy szamponu koloryzującego, który po kilku-kilkunastu myciach zniknie z naszych włosów, czy zależy nam na trwalszym efekcie – wtedy musimy się m.in. liczyć z koniecznością odrostów, a także zdawać sobie sprawę z faktu, że trwała farba bardziej szkodzi włosom niż szampon koloryzujący.

Farbując włosy w domu, zawsze powinniśmy postępować według załączonej instrukcji i raczej nie trzymać farby dłużej niż zaleca to producent. W przypadku włosów zniszczonych lub po trwałej ten czas trzeba dodatkowo skrócić nawet o 10 minut.

Mieszankę należy nakładać od środka głowy w kierunku karku, a następnie na pozostałą część włosów. W przypadku długich włosów lub włosów bardzo gęstych warto zaopatrzyc się w dwa opakowania preparatu – dzięki temu zapobiegamy sytuacji, w której farba skończy się, zanim pokryjemy wszystkie włosy.

Jeżeli farbujemy włosy tym samym kolorem kolejny raz, najpierw nanieśmy farbę na odrosty, poczekajmy 20 minut, przeczeszmy farbą resztę włosów na całej długości, pozostawmy na włosach na kolejne 10 minut, a następnie spłuczmy. Dzięki temu kolor będzie równomierny.

Zabrudzenia skóry usuniemy kremem lub mleczkiem do demakijażu, najlepiej jednak od razu po nałożeniu farbym zanim kolor się utrwali.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.