Jak dbać o włosy latem

Jak dbać o włosy latem?

pielęgnacja włosów latem

Jak dbać o włosy latem?

Nasze włosy latem narażone są na działanie wysokiej temperatury, promieni słonecznych, morskiej bądź chlorowanej wody, co stanowczo im nie służy i prowadzi do tego, że stają się osłabione, matowe, przesuszone. 

Jeżeli jednak zaczniemy troskę o nie odpowiednio wcześnie, jeszcze przed sezonem urlopowym, przetrwają lato bez uszczerbku.

Wskazówki, jak dbać o włosy latem

Po pierwsze warto zainwestować w letnie, lekkie kosmetyki zawierające filtry UV, chroniące włosy przed szkodliwym działaniem do słońca, nawilżające, odżywiające, bogate w prowitaminy i witaminy.

Po drugie należy nawilżać włosy odpowiednio dobranym, nawilżająco-regenerującym szamponem, balsamami czy sprayami ochronnymi, a przy okazji także ograniczyć stosowanie suszarki – nawet gdy konieczne jest jej użycie, można przecież zaraz po umyciu owinąć na kilka minut włosy ręcznikiem, aby usunąć nadmiar wody, co skróci czas poświęcony na suszenie, warto również stosować odpowiednie ochronne kosmetyki do stylizacji i pamiętać, że włosom służy suszenie ze strumieniem powietrza skierowanym ku dołowi, co zamyka łuski włosów, wygładza je i nadaje im piękny połysk.

Po trzecie pięknym włosom służy odpowiednia dieta, bogata w białko (chudy nabiał, ryby, chude mięso, soję, płatki owsiane), witaminy i minerały, które znaleźć można m.in. w pestkach dyni i słonecznika, orzechach, sałacie, pomidorach czy natce pietruszki.

Po czwarte warto regularnie podcinać końcówki, upinać czy wiązać włosy, dzięki czemu mniejsza ich powierzchnia będzie poddawana działaniu promieni słonecznych.  Pięknym włosom służą również nakrycia głowy chroniące je przed promieniami słońca, m.in. kapelusze i czapki.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.