Jak czyścić plecione meble?

Są eleganckie i kuszą wyglądem. Dopełniają nowoczesne wnętrza. Jednak, aby na dłużej zachowały swój piękny wygląd, konieczne jest ich prawidłowe czyszczenie.

Doskonałą ozdobą zarówno mieszkań, jak i tarasów są meble plecione z naturalnych surowców, takich jak wiklina, rattan czy trawa. Jednak są dość wymagające, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości, ponieważ szybko gromadzi się w ich zakamarkach kurz. Może je również zniszczyć deszcz albo ostre słońce. Dlatego dobrze jest je systematycznie czyścić, przy wykorzystaniu gotowych środków.

Szczotka i woda z mydłem

Do czyszczenia mebli pokrytych naturalnymi materiałami, takich jak trawa morska, rattan, wodny hiacynt czy bambus, przyda się szczotka nylonowa, wilgotna ściereczka, zwilżona delikatnym roztworem mydła i wody. Należy uważnie je czyścić, aby nie doszło do zbytniego ich namoczenia, bo wtedy istnieje realne zagrożenie, że się odkształcą.

woda-z-mydlem

Woda z sokiem z cytryny

Meble wiklinowe dobrze jest czyścić suchą ryżową szczotką, jak również przecierać je szmatką zamoczoną w wodzie z sokiem z cytryny i wodą utlenioną. Stosuje się roztwór w proporcji czterech łyżek wody utlenionej na litr wody i czterech łyżek soku z cytryny.

woda-z-cytryna

Gotowe preparaty

Jeśli pragniesz, aby Twoje plecione meble oprócz tego ładnie błyszczały, wówczas od czasu do czasu pokryj je specjalnym woskiem do mebli za pomocą czystej, miękkiej szmatki. Staraj się wybierać te, które są w spray’u i zawierają formułę ochronną.

 

5/5 - (1 vote)

One Response

  1. Basia 24 września 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.