Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z drewnianych mebli?

Czy kiedykolwiek byłeś na targu staroci albo w sklepie z antykami i znalazłeś idealny mebel z drewna, ale zauważyłeś, że wydziela się z niego zapach stęchlizny? Nie poddawaj się! Istnieje kilka sposobów, które można wypróbować, by zapach ten zniknął i są one dość proste w wykonaniu. Zapoznaj się więc z poniższymi wskazówkami.

Osuszanie – ponieważ drewno jest porowate i mocno pochłania wilgoć oraz zapachy z otoczenia, mebel może łatwo nabyć zapach stęchlizny z powodu przebywania w starym domu, piwnicy lub na strychu. Spróbuj umieścić mebel w pomieszczeniu o niskiej wilgotności w domu. Należy użyć osuszacza i zamknąć drzwi. Rób to przez kilka godzin dziennie, a po kilku dniach przekonasz się, czy to działanie pomogło.

Umieszczenie mebla na zewnątrz w słońcu – działa podobnie jak osuszanie. Promienie słoneczne pomogą wysuszyć drewno na słońcu i usunąć zapach stęchlizny. Nie rób tego jednak całymi dniami, postaraj się też umieścić mebel pod zadaszeniem, idealny będzie na przykład osłonięty ganek.

Zapachowe substancje – spróbuj umieścić w szafie albo szufladach fusy albo węgiel (trzymaj je w pojemniku). Uzupełniaj je w miarę potrzeby. Obie substancje mogą wypędzić zapach stęchlizny z drewna.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.