Trendy na jesień 2014 – fryzury

Moda jest istotnym zagadnieniem  dla każdej kobiety. Nawet jeżeli któraś z pań uważa, że ubiera się według własnego gustu i sama jest sobie wyznacznikiem, to i tak nadstawi ucha  gdy zacznie się dyskusja na temat obecnych trendów. Każda z nas chce być na topie i budzić zachwyt innych osób. Warto dlatego zrobić małe rozeznanie wśród rzeczy, o których jest teraz głośno i wyłowić coś co uda się wpleść w nasz codzienny image.

Jeżeli mamy swoje ulubione  kroje i kolory ubrań, a dodatki będące hitem to dla nas za mało, to warto zadbać o to co mamy na głowie. Dobrze dobrana i zarazem modna fryzura może okazać naszym głównym atutem.

Przyjrzyjmy się zatem propozycjom uczesań prosto z wybiegów na jesień tego roku

1. Warkocze

Pojawiły się zarówno grzeczne dwa warkoczyki noszone przez pierwszoklasistki jak i miliony cieniutkich splotów charakterystyczne dla piosenkarek lat 90.

Polecany splot:

Dzielimy włosy symetrycznie na pięć części i zaplatamy z nich tzw. warkocze dobierane (francuskie) do połowy głowy. Dalszą część układamy z użyciem pianki, nadając objętości. Dla lepszego efektu warto użyć kosmetyku nabłyszczającego, a aby fryzura trzymała się dłużej spryskujemy ją lakierem.

2. Nieład na głowie

Panie nielubiące dbać o swoje fryzury mogą w tym sezonie przychylniej spojrzeć na osoby wyznaczające trendy. Modne bowiem będą nieuporządkowane włosy.

Odrosty? Poczochranie? To żaden problem! Tak teraz noszą się modelki na największych wybiegach i Ty możesz sobie na pozwolić. Mile widziane będą też rzucające się w oczy odrosty i brak dbałości o eksponowanie fryzury. Przyrzucenie jej szalikiem czy niewyciągnięcie włosów spod swetra i kurtki staje się taj jesieni bardzo stylowe.

3. Z przedziałkiem

W tym sezonie koniecznie podziel swoje włosy! Przedziałek może być na środku ale też z boku głowy. Jeżeli masz długie włosy to nie będzie żaden problem. Wyznaczona linia będzie się trzymać. Przy krótkiej i niesfornej fryzurze sięgnij do innych propozycji – np. tej poniższej:

4. Na krótko

Pixie cut to fryzura wypromowana prze kobiety lat 60. Czym się charakteryzuje? – Jest to fryzura stworzona przez emancypantki, panie dzielnie walczące o swoje prawa. Porzucały one typowe dla kobiecego wizerunku elementy aby podkreślić swoją niezależność. Ofiarą ich działań stały się ich długie włosy. Ścinały loki i nosiły krótkie chłopięce fryzury z grzywką.

Ta minimalistycznie brzmiąca wersja nie przekreśla jednak możliwości podejścia kreatywnego do swojego wizerunku. Grzywki można bowiem ścinać różnie, następnie zaczesać na wiele sposobów. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego, a inspiracji szukajmy wśród gwiazd.

5. Fale

Znowu wracamy do długich włosów. Na wybiegach pojawiły się również luźne fale.

Jak osiągnąć taki efekt? – Nakręcamy na szczotkę wąskie pasma, suszymy, a gdy ostygnie ostrożnie zdejmujemy włosy ze szczotki. Loki tylko leciutko roztrzepujemy i utrwalamy lakierem.

Do tego najlepiej być właścicielką postrzępionej grzywki ;)

6. Gładkie koki

W tym sezonie kolejnym hitem wśród fryzur okazuje się być gładki, wysoki koczek. Tego typu fryzurę możemy zaobserwować u wczesnej Madonny. Gwiazda czesała się tak na początku swojej kariery.

Fryzura nie wydaje się być wymagająca, ale ważne jest tutaj osiągnięcie wysokiego stopnia wygładzenia włosów. Panie o naturalnie prostych włosach nie znajdą problemu w stworzeniu upięcia. Gorzej w przypadku kobiet z kręcącymi i puszącymi się pasmami. Muszą one postawić na współpracę z prostownicą.

Jak wykonać koka?

Nie jest to nic trudnego. Wystarczy skręcić jedną ręką włosy a drugą utrwalić całość przy użyciu wsuwek. Nic trudnego, prawda? No i oczywiście używamy bardzo dużo lakieru – nic nie może nam się skręcać pod wpływem wilgoci.

Do tego dobrze będą wyglądać mocno podkreślone oczy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.