Trendy na jesień 2014 – fryzury

Moda jest istotnym zagadnieniem  dla każdej kobiety. Nawet jeżeli któraś z pań uważa, że ubiera się według własnego gustu i sama jest sobie wyznacznikiem, to i tak nadstawi ucha  gdy zacznie się dyskusja na temat obecnych trendów. Każda z nas chce być na topie i budzić zachwyt innych osób. Warto dlatego zrobić małe rozeznanie wśród rzeczy, o których jest teraz głośno i wyłowić coś co uda się wpleść w nasz codzienny image.

Jeżeli mamy swoje ulubione  kroje i kolory ubrań, a dodatki będące hitem to dla nas za mało, to warto zadbać o to co mamy na głowie. Dobrze dobrana i zarazem modna fryzura może okazać naszym głównym atutem.

Przyjrzyjmy się zatem propozycjom uczesań prosto z wybiegów na jesień tego roku

1. Warkocze

Pojawiły się zarówno grzeczne dwa warkoczyki noszone przez pierwszoklasistki jak i miliony cieniutkich splotów charakterystyczne dla piosenkarek lat 90.

Polecany splot:

Dzielimy włosy symetrycznie na pięć części i zaplatamy z nich tzw. warkocze dobierane (francuskie) do połowy głowy. Dalszą część układamy z użyciem pianki, nadając objętości. Dla lepszego efektu warto użyć kosmetyku nabłyszczającego, a aby fryzura trzymała się dłużej spryskujemy ją lakierem.

2. Nieład na głowie

Panie nielubiące dbać o swoje fryzury mogą w tym sezonie przychylniej spojrzeć na osoby wyznaczające trendy. Modne bowiem będą nieuporządkowane włosy.

Odrosty? Poczochranie? To żaden problem! Tak teraz noszą się modelki na największych wybiegach i Ty możesz sobie na pozwolić. Mile widziane będą też rzucające się w oczy odrosty i brak dbałości o eksponowanie fryzury. Przyrzucenie jej szalikiem czy niewyciągnięcie włosów spod swetra i kurtki staje się taj jesieni bardzo stylowe.

3. Z przedziałkiem

W tym sezonie koniecznie podziel swoje włosy! Przedziałek może być na środku ale też z boku głowy. Jeżeli masz długie włosy to nie będzie żaden problem. Wyznaczona linia będzie się trzymać. Przy krótkiej i niesfornej fryzurze sięgnij do innych propozycji – np. tej poniższej:

4. Na krótko

Pixie cut to fryzura wypromowana prze kobiety lat 60. Czym się charakteryzuje? – Jest to fryzura stworzona przez emancypantki, panie dzielnie walczące o swoje prawa. Porzucały one typowe dla kobiecego wizerunku elementy aby podkreślić swoją niezależność. Ofiarą ich działań stały się ich długie włosy. Ścinały loki i nosiły krótkie chłopięce fryzury z grzywką.

Ta minimalistycznie brzmiąca wersja nie przekreśla jednak możliwości podejścia kreatywnego do swojego wizerunku. Grzywki można bowiem ścinać różnie, następnie zaczesać na wiele sposobów. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego, a inspiracji szukajmy wśród gwiazd.

5. Fale

Znowu wracamy do długich włosów. Na wybiegach pojawiły się również luźne fale.

Jak osiągnąć taki efekt? – Nakręcamy na szczotkę wąskie pasma, suszymy, a gdy ostygnie ostrożnie zdejmujemy włosy ze szczotki. Loki tylko leciutko roztrzepujemy i utrwalamy lakierem.

Do tego najlepiej być właścicielką postrzępionej grzywki ;)

6. Gładkie koki

W tym sezonie kolejnym hitem wśród fryzur okazuje się być gładki, wysoki koczek. Tego typu fryzurę możemy zaobserwować u wczesnej Madonny. Gwiazda czesała się tak na początku swojej kariery.

Fryzura nie wydaje się być wymagająca, ale ważne jest tutaj osiągnięcie wysokiego stopnia wygładzenia włosów. Panie o naturalnie prostych włosach nie znajdą problemu w stworzeniu upięcia. Gorzej w przypadku kobiet z kręcącymi i puszącymi się pasmami. Muszą one postawić na współpracę z prostownicą.

Jak wykonać koka?

Nie jest to nic trudnego. Wystarczy skręcić jedną ręką włosy a drugą utrwalić całość przy użyciu wsuwek. Nic trudnego, prawda? No i oczywiście używamy bardzo dużo lakieru – nic nie może nam się skręcać pod wpływem wilgoci.

Do tego dobrze będą wyglądać mocno podkreślone oczy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.