Jak zorganizować przyjęcie na działce?

Przyjęcia czy imprezy na działce to świetna sprawa zwłaszcza późną wiosną, latem i wczesną jesienią. Swobodniejsze niż w mieszkaniu, wymagają jednak odpowiednich przygotowań.

Dzisiaj podpowiadamy więc, w jaki sposób zorganizować udane przyjęcie na działce. Zapraszamy do lektury!

 

Wskazówki, jak zorganizować przyjęcie na działce

Najpierw zdecydujmy, czy odpowiada nam bardziej wersja rodzinna – dzieci, psy, pieczenie ziemniaków i zabawy w ciuciubabkę, czy tylko dla dorosłych —z alkoholem, grillowaniem, a czasami nawet tańcami.

Gości zaprośmy przynajmniej tydzień wcześniej i poprośmy o potwierdzenie przybycia. Przygotujmy potrzebną ilość napojów i jedzenia (możemy podzielić się z pozostałymi gośćmi obowiązkami).

Na działce znakomicie sprawdzą się jednorazowe papierowe kubki i talerzyki. Do tego kolorowe serwetki, plastikowe sztućce i nie będzie kłopotów ze zmywaniem. Ładne udekorowanie zaimprowizowanego bufetu to wdzięczne pole do popisu dla pani domu (w tym wypadku także ogrodu). Pan przygotowuje bezpieczne miejsce na grilla, ognisko, ruszt i siedziska dla wszystkich gości, bo prędzej czy później zechcą trochę przysiąść.

Strój gości będzie zależał od charakteru przyjęcia. Na eleganckim spotkaniu działkowym tylko dla dorosłych można wystąpić w kolorowej sukience i kapeluszu. Raczej zrezygnujmy z wysokich obcasów – zapadają się w ziemię. Lepsze będą lekkie sandały. Na przyjęcie rodzinne, z dziećmi, bardziej na luzie, powinniśmy ubrać się swobodniej.

Nie zapominajmy też, że działka to jakby dalszy ciąg mieszkania. Nie ma mowy o niszczeniu roślin, deptaniu grządek, rozrzucaniu śmieci czy niedopałków.

przyjecie-w-ogrodzie

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.