Jak wyczyścić samochód za pomocą sody?

Soda jest naprawdę cudownym i tanim proszkiem , za pomocą którego można wyczyścić niemal wszystko w domu i wokół domu. Nadaje się nawet do… pielęgnacji samochodu.

1. Czyszczenie akumulatorów – zaszła konieczność neutralizowania korozji powstałej na zaciskach akumulatora? Wymieszaj 3 części sody oczyszczonej z 1 częścią wody, by utworzyć pastę i użyj ją do wyczyszczenia zacisków akumulatora. Po ponownym podłączeniu zacisków wetrzyj w nie wazelinę, by zapobiec korozji w przyszłości.

2. Wszystko lśni – weź wilgotną ściereczkę albo gąbkę i posyp ją suchą sodą oczyszczoną. Następnie wyczyść światła, lustra, tablice rejestracyjne, szyby i wycieraczki. Spłucz wszystko wodą i wytrzyj do sucha miękką ściereczką.

3. Chromowane zderzaki – starsze samochody, które wciąż mają chrom na zderzakach, mogą docenić dobre polerowanie, które usunie brud i osady soli. Użyj suchej sody na wilgotną ściereczkę albo gąbkę do usunięcia trudnych plam. Następnie spłucz wodą i wytrzyj miękką, suchą szmatką.

4. Tapicerka – wyczyść miejsca z winylu roztworem sody oczyszczonej (4 łyżki sody oczyszczonej rozpuść w litrze wody). W przypadku uporczywych plam należy użyć sody bezpośrednio na wilgotną gąbkę. W przypadku tapicerki z tkaniny posyp sodę na plamy i zabrudzenia kiedy są jeszcze świeże.

5. Wycieraczki – użyj sody do czyszczenia samochodowych wycieraczek z tkaniny. Pozostaw do wyschnięcia, a następnie wyszczotkuj lub odkurz. Soda oczyszczona pomoże też zaabsorbować zapach zwierząt, niemowląt i dymy papierosowego.

6. Maty podłogowe – użyj roztworu sody oczyszczonej do wyczyszczenia mat samochodowych. Dla szczególnie trudnych plam spróbuj zraszania wodą sodową i czyszczenia szczotką, następnie spłucz i wysusz.

7. Popielniczka – ci, którzy korzystają z popielniczki w swoich samochodach, mogą wyeliminować nieprzyjemne zapachy, wlewając do popielniczki roztwór sody. Należy zostawić na kilka minut, a następnie spłukać i wysuszyć.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.