Jak wybrać podkład

Jak wybrać podkład?

wybieranie podkładu

Jak wybrać podkład?

Podkład to jeden z tych kosmetyków, które, jeżeli są odpowiednio dobrane, mogą zdziałać cuda. Nie warto więc na nim oszczędzać, choć trzeba też pamiętać, że nie zawsze wysoka cena produktu oznacza również wysoką jakość. 

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje podkładów – w płynie, w kremie, w sztyfcie, w kamieniu, w pudrze, o konsystencji musu – wybór jest więc ogromny, warto więc dobrze go przemyśleć.

Wskazówki, jak wybrać podkład

Wybierając podkład, trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników.

  • Pierwszym z nich jest typ naszej cery. W zależności od tego, czy jest sucha, mieszana, tłusta, młoda czy dojrzała, czy wymaga rozświetlenia czy zmatowienia, możemy sięgnąć po odpowiedni do jej potrzeb kosmetyk pielęgnująco-korygujący. Dla przykładu podkład do cery suchej zawiera składniki zatrzymujące w skórze wodę, m.in. kwas hialuronowy, witaminy, proteiny oraz wyciągi roślinne, natomiast dobry podkład do cery tłustej i mieszanej powinien wchłaniać nadmiar sebum i ograniczać jego wydzielanie, a w jego składzie raczej nie powinno być olejów, co zapewni skórze matowy wygląd.
  • Następnym istotnym czynnikiem jest kolor naszej skóry. Należy dobrać podkład o odcieniu jak najbardziej do niego zbliżonym. W drogerii najlepiej jest wybrać trzy kosmetyki o odcieniu najbliższym kolorowi skóry na żuchwie i w tym miejscu je testować. Nie powinno się kupować podkładu za ciemnego – postarza.
  • Kolejnym ważnym czynnikiem jest pora roku. W zimie śmiało możemy sięgać po podkłady cięższe, kryjące, dodatkowo chroniące naszą skórę przed zimnem, latem lepiej jest wybrać podkład lekki, który nie spłynie z twarzy w czasie upału i nie stworzy efektu maski.
3/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.