Jak wstawić zdjęcie na forum?

Aby wstawić na forum zdjęcie, najlepiej jest skorzystać z serwisu hostingowego, np. www.imageshack.us czy www.tinypic.pl.

Jak to zrobić, opisujemy poniżej.

  1. Wejdź na stronę www.imageshack.us i kliknij przycisk BROWSE. Wyskoczy Ci okienko, dzięki któremu z dysku swojego komputera będziesz mógł wysłać na serwer ImageShack’a swoje zdjęcie lub zdjęcia (maksymalnie 100, wybierasz je, trzymając lewy klawisz CTLR ciągle wciśnięty i zaznaczając kolejne zdjęcia).
  2. Teraz zwróć uwagę na opcję Zmiana rozmiaru obrazu i wybierz rozmiar, jaki powinno mieć Twoje zdjęcie. Na forum najlepiej sprawdzi się 800×600 lub 640×480 – dzięki temu nie rozjedzie się tabela forum i wszystko będzie bardziej przejrzyste.
  3. Teraz zwróć uwagę na tabelkę z nazwami zdjęć, które wybrałeś, przeanalizuj, czy na pewno chcesz je wysłać na serwer, czy chcesz któreś usunąć lub dodać coś jeszcze.
  4. Jeżeli masz już przygotowane wszystkie zdjęcia, jakie chcesz dodać na serwer, kliknij Prześlij teraz i poczekaj, aż dodane przez Ciebie zdjęcia załadują się. Zostaniesz wówczas przekierowany automatycznie na stronę, skąd będziesz mógł skopiować link lub linki do wybranych przez Ciebie zdjęć. Linków będzie kilka, wybieramy Direct Link, kopiujemy i wklejamy na forum w znaczniku [img]DIRECT LINK[/img].

Jak wstawić zdjęcie na forum? – porady video

Poniżej film ilustrujący wstawianie obrazka czy zdjęcia na forum.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.