Jak usunąć silikon z kabiny prysznicowej?

Niekiedy zdarza się, że na silikonie wokół kabiny prysznicowej pojawiły się plamy z pleśni. Czy to oznacza, że tak musi to już zostać lub że kabinę należy wymienić na nową? Oczywiście, że nie. Wystarczy stary silikon usunąć i nałożyć w to miejsce nowy. Problem z głowy!

Sprawdź, jak to zrobić to nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

 

Instrukcje, jak usunąć stary silikon

Z pewnością każdy się ze mną zgodzi, że ciemna fuga z silikonu, na której pojawiła się pleśń, wygląda niezbyt atrakcyjnie. Najczęściej pojawia się wokół brodzika, umywalki czy wanny. Niemożliwe jest jej dokładne wyczyszczenie – smugi i tak zostają. Dlatego jedyne, co można w takiej sytuacji zrobić, to wymienić ją na nową.

Zanim przystąpisz do działania, przygotuj sobie nóż albo zdzierak do spoin, taśmę maskującą, szpachelkę oraz pistolet do wyciskania silikonu oraz miękką szmatkę.

Przy użyciu ostrego przyrządu zedrzyj starą warstwę silikonu. Rób to powoli i dokładnie, aby nie porysować brodzika albo wanny. Do usuwania starej fugi można wykorzystać specjalne środki chemiczne, które są do nabycia w sklepach hydraulicznych.

Kolejnym krokiem po usunięciu silikonu jest dokładne oczyszczenie powierzchni, na której znajdował się z kurzu oraz innych zabrudzeń. Wówczas nowa fuga będzie miała o wiele lepszą przyczepność.

Na wyczyszczonej powierzchni nakładamy nową warstwę silikonu. Przy użyciu pistoletu wyciskamy go na szczelinę, z zachowaniem niewielkiego nadmiaru.

Wygładzamy palcem preparat, jednocześnie usuwając jego nadmiar. Można to także uczynić przy pomocy specjalnej gumki.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.