Jak uratować telefon komórkowy, który wpadł do wody?

Czy kiedykolwiek wpadłeś, czy wskoczyłeś do wody z telefonem komórkowym w kieszeni? Albo czy kiedykolwiek telefon wpadł Ci do kałuży?

Z pewnością straciłeś wszystkie swoje dane i kontakty i byłeś skazany na zakup kolejnego kosztownego telefonu, by utrzymać łączność. Nie jest to jednak konieczne!

Oto 5 kroków, jak nie dopuścić do zniszczenia telefonu:

1. Natychmiast wyłącz telefon. Musisz uniknąć aktywności elektrycznej w celu ochrony obwodów. Ponadto wyjmij baterie i kartę SIM. Możesz być w stanie uratować swoje kontakty i dane nawet wówczas, gdy telefon zostanie całkiem zniszczony.

2. Zetrzyj zauważalną wilgoć z telefonu i baterii ręcznikiem papierowym, tkaniną lub czymkolwiek innym, co masz pod ręką.

3. Napełnij suchą zamykaną plastikową torbę albo pojemnik Tupperware suchym, niegotowanym ryżem. Włóż telefon do ryżu i pozostaw na całą noc albo nawet na dzień lub dwa.

4. Zaopatrz się w tani telefon zastępczy na zapas, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możesz iść do sklepu z kartą SIM i dostać tani telefon, by utrzymać łączność potrzebną w czasie oczekiwania na pełne wyschnięcie telefonu.

5. Sprawdź i naładuj telefon. Możliwe, że będzie działał.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.